Головна Політика Вже в березні понад 80 тисяч домогосподарств Волинської області отримають субсидію «живими...

Вже в березні понад 80 тисяч домогосподарств Волинської області отримають субсидію «живими грошима»

2682

Для координації роботи усіх установ та організацій, задіяних в процесі виплати субсидій, сьогодні, 27 лютого 2019 року, в департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації відбулася робоча нарада з представниками регіонального відділення АТ «Ощадбанк», АТ «Укрпошта», департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації, а також головного управління Пенсійного фонду України.

Для початку директор департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Гобод повідомила, що з березня 82,3 тисячі волинських домогосподарств отримають житлову субсидію «живими грошима». Зокрема, через органи Пенсійного фонду виплатою будуть забезпечені 48,2 тисяч осіб, а через відділення Ощадбанку – 34,1 тисяча родин.

Тобто, для отримувачів пенсійних виплат субсидію доставить Укрпошта або її можна буде отримати через банки, в яких отримується пенсія. Для решти субсидіантів державна допомога буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк.

Потому Оксана Гобод зазначила, що органами соціального захисту населення області проведена робота з формування та завантаження реєстрів отримувачів житлових субсидій для підготовки до виплати готівкою.

Заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Олег Трибощук, своєю чергою, зауважив, що органи Пенсійного фонду готові вже з 4 березня розпочати виплату житлових субсидій разом із пенсією.Всі організаційні питання, в тому числі і підписання договорів з АТ «Укрпошта», вирішено.

Натомість, директор регіонального відділення АТ «Укрпошта» Іван Шевчук розповів, що відділення Укрпошти готові як до доставки персональних повідомлень субсидіантам про надання житлової субсидії у готівковій формі, так і до початку безпосередньо самої виплати. Тож для ефективної роботи прийнято рішення на трьохмісячний термін для працівників Укрпошти встановити п’ять додаткових робочих днів.

Також, Іван Шевчук повідомив про можливість жителів області у разі виникнення питань звертатися до контактного центру Укрпошти за телефоном: 0 800 300 545.

Представник АТ «Ощадбанк» Тетяна Грабовецька додала про готовність відділень банку області до виплати житлових субсидій готівкою. Так, через «Ощадбанк» виплата розпочнеться з 12 березня через систему грошових переказів «Швидка копійка». Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення банку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Окрім того, Тетяна Грабовець зазначила, що до 10 березня волиняни можуть у відділенні «Ощадбанку» відкрити соціальні картки для перерахунку суми житлових субсидій і в подальшому знімати кошти в банкоматах. Для якісного обслуговування клієнтів відділення банку працюватимуть в режимі подовженого робочого дня до 20 год. Поруч із тим, завершується підготовка до запуску кол-центру «Ощадбанку», де можна буде отримати відповідні консультації.

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.