Головна Політика Волинь долучилася до проєкту методичної підтримки щодо впровадження Нацстратегії зі створення безбар’єрного...

Волинь долучилася до проєкту методичної підтримки щодо впровадження Нацстратегії зі створення безбар’єрного простору

959

Сьогодні, 2 лютого, в режимі відеоконференції відбулася перша установча зустріч представників оргкомітету проєкту «Методична підтримка для обласних державних адміністрацій з впровадження Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні» з працівниками профільних структурних підрозділів Волинської облдержадміністрації, на яких в межах компетенції покладені обов’язки щодо реалізації Нацстратегії в області.

Вітаючи учасників зустрічі, радниця – уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна наголосила на важливості впровадження в Україні Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору та окреслила основні напрямки роботи як на рівні держави, так і на рівні регіонів.

Окрім того, учасникам зустрічі була презентована Програма методичної підтримки для обласних державних адміністрацій, що реалізується за участі Тетяни Ломакіної в рамках проектів ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні» і «Права людини для України».

Програма спрямована на поліпшення ситуації з безбар’єрністю та дотриманням прав маломобільних груп населення в Україні шляхом посилення спроможності регіональних органів виконавчої влади  реалізувати положення Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору у взаємодії з місцевими організаціями громадянського суспільства.

Відтак, в ході установчої зустрічі обговорено питання створення та належного функціонування Міжвідомчих робочих груп з реалізації та моніторингу виконання Нацстратегії.

Слід зазначити, що відповідна постійно діюча робоча група створена на Волині ще на початку грудня розпорядженням голови облдержадміністрації № 794. До складу Робочої групи, яку очолив перший заступник голови облдержадміністрації, увійшли працівники профільних структурних підрозділів ОДА, а також представники кількох громадських організацій, які представляють інтереси людей з інвалідністю.

До слова, обласна міжвідомча робоча група з реалізації регіонального плану заходів зі створення безбар’єрного простору – це тимчасовий консультативно-дорадчий орган, утворений при ОДА з метою розвитку безбар’єрного середовища та інклюзії в регіоні.

На завершення зустрічі її учасники окреслили подальші кроки співпраці задля ефективної реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації