Головна Політика Волинь відстоює позицію укрупнення до чотирьох районів: у Мінрегіон відправлять протокол засідання...

Волинь відстоює позицію укрупнення до чотирьох районів: у Мінрегіон відправлять протокол засідання робочої групи

8523

Більшість членів регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Волинської області підтримали пропозицію укрупнення регіону до чотирьох районів, а не трьох, як пропонували у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України. Про це стало відомо з протоколу засідання, яке відбулося в понеділок, 29 липня 2019 року, в стінах облдержадміністрації.

Заступник голови обласної державної адміністрації Валентин Цьось, який є керівником робочої групи, відзначив, що чіткий поділ ще буде допрацьовуватися. Зокрема в плані розподілу Маневицького району.

— Частина Маневицького району може відійти до Камінь-Каширського, частинка – до Луцького, чи взагалі весь Маневицький район стане Луцьким – ще невідомо. Наразі проводяться підрахунки. Якщо в Камінь-Каширському районі буде достатня кількість жителів згідно з рекомендаціями Мінрегіону (а це не менше, ніж 150 тисяч), то напевно все-таки  будемо ініціювати, щоб Маневицький район перейшов повністю до Луцького району. Це заключний етап формування районів з урахуванням сформованих ОТГ. Однак, потрібно й враховувати громади, які об’єднуються, – зазначив Валентин Іванович.

Дещо відрізняється позиція у голови обласної ради Ірини Вахович. Їй імпонує пропозиція Мінрегіону України щодо моделювання системи адміністративно-територіального устрою нашого регіону. Йдеться про поділ області на 3 райони з центрами у Луцьку, Ковелі та Володимирі-Волинському.

— Ми не маємо кінцевого розуміння  функціоналу районів. Чи буде до них прив’язане державне фінансування? Не відомо. Якщо з районами будуть бюджетні взаємовідносини, то, можливо, формат чотирьох районів буде вигідний. Адже якщо ці райони   матимуть  серйозні функції, то ми виграємо в тому, що  державне фінансування буде більшим. Але,  в принципі, я не бачу загроз, якщо в області буде три райони, як пропонує Мінрегіонбуд.   Північ Волині хоче до Ковеля, а не до Каменя-Каширського. Адже Камінь-Каширський на сьогодні не є полюсом росту. Саме тому Любешів, Маневичі та Ратне не хочуть до нього центруватися.  Залишається величезний ризик депресивного майбутнього для  території  Камінь-Каширської району, – зазначила голова обласної ради.

Своє бачення висловив й голова Маневицької районної державної адміністрації Андрій Линдюк.

— Я розумію, що Кабмін навряд чи відійде від ідеї формування трьох районів у Волинській області. А тому, якщо вже ніяк не вдасться відстояти 4-й Маневицький район, маємо вже вирішувати до якого логічніше і практичніше було б віднести Маневиччину. При такому розкладі, маневиччани погодяться тільки на приєднання до Луцького району. Адже і історичні, і економічні, і соціальні зв’язки у нас найближчі до міста Луцька, – повідомив Андрій Линдюк.

У підсумку, після тривалих обговорень, більшість членів робочої групи підтримали пропозицію облдержадміністрації щодо формування чотирьох районів – з центрами у Луцьку, Ковелі, Володимир-Волинському та Камені-Каширському. Відповідний протокол засідання надішлють до Мінрегіону, як офіційне підтвердження позиції регіону.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.