Головна Політика Волинська ОДА не підтримувала звернень Міненерговугілля про виділення земель для “Волиньторфу”

Волинська ОДА не підтримувала звернень Міненерговугілля про виділення земель для “Волиньторфу”

6849

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розглянуло   рішення Волинської обласної ради  про критичну ситуацію, яка склалася на державному підприємстві “Волиньторф” через загрозу припинення господарської діяльності.

“Питання підвищення ефективності роботи державних підприємств торфодобувної галузі, зокрема ДП “Волиньторф”, знаходяться на постійному контролі Міненерговугілля. Зазначене питання періодично розглядається на робочих нарадах, що відбуваються у Міністерстві, засіданнях Правління державного концерну “Укрторф”, які проходять за участю представників Міненерговугілля, зокрема 28 листопада та 26 грудня 2018 року, 31 січня поточного року.

Слід зазначити, що проблемні питання, які негативно впливають на діяльність “Волиньторфу”, в першу чергу пов‘язані із відсутністю у підприємства земель для виконання ним виробничої діяльності. Вважаємо за необхідне зазначити, що Міненерговугілля неодноразово зверталося до Волинської обласної державної адміністрації із зазначеного питання, однак ці звернення підтримані не були.

Також інформуємо, що з метою фінансової допомоги державним торфодобувним підприємством робочою групою, утвореною наказом Міненерговугілля від 19 травня 2017 року № 344 і до складу якої входять фахівці Міністерства та народні депутати України, прийнято рішення в рамках розподілу коштів за бюджетною програмою КПКВК 1101540 “Підтримка впровадження Енергетичної стратегії України” виділити 30,46 млн.грн державному концерну “Укрторф”, яке згідно із пунктом 15 статуту, затвердженому постановою Уряду від 3 травня 2007 року № 689, забезпечую ефективне використання основних фондів, трудових, матеріальних і фінансових ресурсів у процесі видобування та переробки торфу, технічного переоснащення, реконструкції і будівництва нових об’єктів його учасників.

Наразі зазначене питання узгоджується з Міністерством фінансів України”, – відповідає заступник Міністра Анатолій Корзун.