Головна Політика Володимир став членом Асоціації “Енергоефективні міста України”

Володимир став членом Асоціації “Енергоефективні міста України”

703

Перший заступник міського голови взяв участь у форумі «Угода мерів в Україні: працюємо над зеленим відновленням», який 10-12 травня відбувся у Львові та зібрав майже дві сотні представників інституцій Європейського Союзу, національних органів влади та органів місцевого самоврядування, асоціацій органів місцевого самоврядування та інших стейкхолдерів з України. У фокусі конференції – вплив війни на сталий розвиток українських муніципалітетів.

Угода мерів – наймасштабніший у світі рух щодо збереження клімату та енергії, синонім успіху для громад, унікальна можливість для якісних змін. Під час чергового заходу для підписантів угоди мерів його учасники обговорили ряд важливих тем, зокрема роботу над планом відновлення країни, пошуком альтернативних джерел опалення, підвищенням рівня енергоефективності та модернізації схем теплопостачання, альтернативної енергетики, роботу з об’єктами критичної інфраструктури та роботу з донорами.

Ряд українських муніципалітетів вже поставили перед собою непростий виклик – сприяти зменшенню викидів оксиду вуглецю, пом’якшенню та адаптації до зміни клімату на місцевому рівні. Це унікальна можливість залучення донорів для впровадження енергоефективних заходів у містах. Залучено майже дві сотні представників інституцій Євросоюзу, національних органів влади та місцевого самоврядування як з України, так і з інших країн.

Під час форуму Ярослав Матвійчук поспілкувався із очільником Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафою Наємом щодо необхідності продовження робіт по дорогах державного значення і по завершенню ремонту вулиці Зимнівській зокрема.

Окрім цього, місто Володимир  включили до складу Асоціації “Енергоефективні міста України”, яка залучатиме до реалізації різних проєктів міжнародних донорів. Ми уже маємо досвід роботи з Фондом енергоефективності, завдяки якому багатоквартирні будинки у Володимирі проводять заходи з термомодернізації. Утім, дане питання є актуальним і важливим не лише для житлових будинків, а й для комунальних закладів, зокрема шкіл і садочків.  “Даний напрямок – серед пріоритетних і в аспекті відбудови країни, тож віримо, що наша громада матиме більше енергоефективних будівель”, – зазначив перший заступник міського голови.