Головна Політика Володимир-Волинська та ще 49 українських громад закликали США включати відновлювану енергетику у...

Володимир-Волинська та ще 49 українських громад закликали США включати відновлювану енергетику у пакети допомоги

744

Володимирський міський голова Ігор Пальонка приєднався до спільного звернення 50 українських громад до урядовців Сполучених Штатів, ініційованого громадською організацією «Екодія». Цим листом ми дякуємо американському уряду за гуманітарну підтримку України, в тому числі дизельними генераторами, разом із тим вважаємо важливим включати у подібну допомогу технології відновлюваної енергетики.

У скрутний період масових відключень світла через російські обстріли генератори на викопному паливі дійсно рятують громади. Та водночас, громаді вже зараз необхідні довгострокові рішення, які підтримуватимуть нас в майбутньому, забезпечать енергетичну незалежність та чистіше довкілля.

Виходячи з цього, у спільному зверненні ми пропонуємо включати технології відновлюваної енергетики до наступних пакетів допомоги для критичної інфраструктури – лікарень, шкіл, дитячих садків, систем водопостачання та водовідведення. До прикладу, сонячні панелі з накопичувачами чи теплові насоси для опалення здатні швидко забезпечити заклади та підприємства необхідною енергією та при цьому заощадити громадам кошти, які інакше витрачалися б на паливо для генераторів.

Крім того, нещодавно Віцепрем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков заявив про початок спільного з американськими партнерами проєкту із посилення енергетичної стійкості громад. За його словами, проєкт включатиме розбудову малої розподіленої генерації, впровадження високоефективної когенерації та поступовий перехід до відновлюваних джерел енергії.

Тож у своєму зверненні ми наголосили, що готові взяти участь у такому проєкті та стати пілотними громадами. А також висловили надію, що Сполучені Штати ініціюють створення власного механізму надання допомоги технологіями відновлюваної енергетики безпосередньо муніципалітетам. Ми зі свого боку готові співфінансувати такі проєкти. І сподіваємося, що наше бачення також буде враховано у подальшому плануванні американсько-української співпраці у цій галузі.

Звернення направили до Департаменту енергетики США та низки інших адресатів. Повний текст звернення, перелік адресатів та громад, що підписалися, шукайте за посиланням