Волинська служба зайнятості пропонує роботодавцям ряд програм з надання компенсацій за працевлаштування безробітних осіб, в тому числі із числа внутрішньо переміщених осіб. Детальніше про види програм та умови отримання компенсацій розповіла директорка Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин під час брифінгу Волинської ОДА.
Найдовше на Волині діє Програма з надання роботодавцям компенсацій на оплату праці працевлаштованих зареєстрованих осіб з числа ВПО.
«Роботодавець, який працевлаштує безробітного із числа внутрішньо переміщених осіб, має можливість протягом двох місяців звернутися до служби зайнятості за відшкодуванням, – розповіла Алла Куцин. – Звернутися можна безпосередньо до центру зайнятості, через електронний кабінет роботодавця або через Дію».
Розмір компенсації в рамках цієї програми становить не більше двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом. На сьогодні, працевлаштувавши одного ВПО, роботодавець може отримати 13 тисяч 400 грн компенсації.
Важливо, така компенсація надається лише один раз. Тобто, якщо роботодавець отримав протягом двох місяців компенсацію за працевлаштовану особу, то інший за цю людину уже її не отримає.
Послуга є популярною серед волинських роботодавців. Зокрема, такі підприємства як Кромберг енд Шуберт, Луцька картонно-паперова фабрика, Континіум Трейд, Модерн Експо та інші успішно користуються цією державною програмою.
Також директорка обласного центру зайнятості розповіла, що для волинських роботодавців доступні ще 4 програми. А саме:
👉компенсація роботодавцям єдиного внеску при працевлаштуванні безробітних, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні. Тобто, при працевлаштуванні таких безробітних, роботодавець отримує компенсацію суми єдиного внеску. Кошторис на 2023 рік для Волині становить 1 млн 500 тисяч гривень.
👉 компенсація роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних. Мова йде про працевлаштування осіб передпенсійного віку, осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку та учасників бойових дій. Сума компенсації за таких осіб становить 50 % заробітної плати, але не більше розміру мінімальної заробітної плати. Кошторис для підтримки волинських роботодавців у 2023 році становить 6 мільйонів 500 тисяч гривень.
👉компенсація ЄСВ роботодавцям з чисельністю до 50 осіб за працевлаштування. Така компенсація надається у сумі сплаченого розміру єдиного внеску. Вона надається 6 місяців упродовж року місяць через місяць.
👉компенсація суб’єктам малого підприємництва єдиного внеску при працевлаштуванні безробітних осіб на нові робочі місця. Кошторис – 1 мільйон 114 тисяч гривень.
«Сьогодні держава всіляко підтримує та стимулює роботодавців до створення нових робочих місць та збереження існуючих, – наголосила Алла Куцин.
Детальніше про державні програми компенсацій для роботодавців можна дізнатися на офіційному сайті Волинського обласного центру зайнятості.