Головна Політика У Ковелі відкрили транскордонний центр діалогу культур Польща-Білорусь-Україна

У Ковелі відкрили транскордонний центр діалогу культур Польща-Білорусь-Україна

1113

Транскордонний центр діалогу, будівництво якого  здійснювалось у рамках програми транскордонного співробітництва ЄС «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», стане багатофункціональним комплексом, який займатиметься різноманітною діяльністю. Зокрема, організацією та проведенням змагань, фестивалів, спортивних та мистецьких свят, міжнародних зустрічей.

Захід відбувся  за участю  народного депутата України Ірини Констанкевич, заступника голови Волинської обласної ради Григорія  Пустовіта, заступника  голови Волинської обласної державної адміністрації  Ігоря Чуліпи, Генерального Консула Республіки Польща в місті Луцьку Славоміра Місяка, Ковельського міського  голови  Ігоря Чайки, ректора Таврійського національного університету ім.Вернадського Володимира Казаріна, а також  делегацій  з білоруського та польського міст-партнерів Щучина, гості з Варшави, Легіоново, Любліна, Сміли,  Торуня (Польща)

Так, реалізація проекту CBCentres розпочалася 1 серпня 2019 року. Його загальна кошторисна вартість становить 2 610 099,00 євро, з них грант для України – 917 923 євро. Під час заходу також презентували результати проєкту Транскордонні центри діалогу культур Польща-Білорусь-Україна» та обговорили між делегаціями трьох країн стратегії розвитку транскордонного співробітництва на 2020-2027 роки. Проєкт реконструкції відбувався у рамках програми добросусідства ЄС Польща-Білорусь-Україна за рахунок грантових європейських коштів та спільними зусиллями з Ковельською міською радою.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт передав вітання від голови обласної ради Григорія Недопада та усього депутатського корпусу та зазначив, що створення такого центру діалогу – це інвестиція в наше майбутнє.

«Такий центр – це результат роботи багатьох людей, – зазначив Григорій Пустовіт. – Це інвестиція в завтрашній день, адже ми не просто розбудовуємо країну, а стаємо ближчими до Європи. Ми робимо локації, завдяки підтримці наших партнерів – Польщі, Білорусії, Європейського союзу, які нас об’єднують, нагадують нам про те, що ми друзі, локації, де головне слово «діалог». Тож хай цей центр буде не просто родзинкою Ковеля, а магнітом ,який буде притягувати представників різних культур і зміцнювати наші дружні стосунки».

Варто зазначити, що на відкритті були присутні також партнери проєкту та почесні закордонні гості з Польщі та Білорусі: бургомістр міста Щучин Артур Кучиньскі, представник Центру досліджень та розвитку в місті Торуні Єжи Рутковський, представник білоруського міста Щучин Андрій Шкіндеров і Піотр Франашек – директор Центру Міжкультурних творчих ініціатив у Любліні.