Головна Політика У Луцьку вшанували пам’ять жертв, яких примусово депортували із Криму

У Луцьку вшанували пам’ять жертв, яких примусово депортували із Криму

1238

18 травня 1944-го року за вказівками радянської влади розпочалася масова депортація корінного населення Криму – кримських татар на території Центральної Азії. Цей день в Україні є Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Відтак, на Замковій площі Луцька сьогодні вшанували пам’ять депортованих із Кримського півострова.

У пам’ятному заході взяли участь представники обласної та міської влади спільно із керівниками ГО «Кримські татари Волині» та небайдужі лучани. До покладання квітів долучився заступник голови облдержадміністрації Анатолій Костик.

На жаль, люди, які повернулися з місць депортації на свої рідні землі, знову були змушені покинути Кримський півострів у зв’язку із його окупацією.

«Анексія Криму Російською Федерацією у лютому 2014 року актуалізувала проблему боротьби кримських татар за свої права, – звернувся до присутніх голова громадської організації «Кримські татари Волині» Сервер Зейнідінов. – Дякую за підтримку, дякую що прийшли та дякую, що пам’ятаєте».

Нагадаємо, що депортація кримськотатарського населення розпочалася о 3 годині ранку 18 травня 1944 року. Загалом,  депортували 200 тис. осіб. З них, 183 тис. людей на загальне спецпоселення, 6 тис. у табори управління резервів, 6 тис. до ГУЛАГу, 5 тис. спецконтингенту для Московського вугільного тресту.

Впродовж 1944 року від голоду, хвороб та виснаження на місцях заслання загинуло понад 30 тис. кримських татар.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації