Головна Політика У селищі Колки стартував капітальний ремонт 3-кілометрової ділянки дороги Луцьк – Ківерці...

У селищі Колки стартував капітальний ремонт 3-кілометрової ділянки дороги Луцьк – Ківерці – Маневичі – Любешів – Дольськ

1262

На Волині розпочалося «велике будівництво» ділянки дороги державного значення Р-14-14 Луцьк – Ківерці – Маневичі – Любешів – Дольськ, що сполучає обласний центр Волині з ПП «Дольськ» на українсько-білоруському кордоні.

У рамках програми Президента України «Велике будівництво» на цьому автошляху передбачається влаштування 3-шарового дорожнього покриття завтовшки до 34-ох см. Окрім того, відбудеться оновленння лінії зовнішнього освітлення, тротуарів, зупинок громадського транспорту, відремонтується водопропускна труба, з’являться нові дорожні знаки, бар’єрне огородження, дорожня розмітка та засіб заспокоєння руху.

За інформацією Служби автомобільних доріг у Волинській області, наразі на 3-ох кілометровій ділянці дороги фрезерується зношене дорожнє покриття, проводяться роботи з посилення основи щебенево-піщаною сумішшю у місцях розширення проїзної частини.

У межах населеного пункту прокладаються нові тротуарні доріжки та влаштовується мережа дощової каналізації, а на узбіччях поза населеним пунктом укладається дренуючий шар з піщаної суміші.  Днями розпочнеться влаштування першого шару нового дорожнього одягу – основи з обробленої цементом щебенево-піщаної суміші.

Слід зауважити, що торік у рамках програми «Велике будівництво» відремонтували майже 12 км автошляху Луцьк – Ківерці – Маневичі – Любешів – Дольськ» (Р-14) у Луцькому та Ківерцівському районах (за старим адміністративним поділом). Це ділянки дороги від м. Луцьк до с. Дачне та від м. Ківерці до с. Озеро.

У 2021 році реконструкція дороги Р-14 продовжується. Зокрема, це ремонт шляху, що у селищі Колки, а також проводяться  процедури закупівлі  ще на 18 км ділянках цієї автодороги. Окрім того, додатково розробляється  проєктно-кошторисна документація на ремонт 6 км дороги і мосту через р.Стир в селищі Колки та влаштування комплексу автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion («Зважування у русі»).

До слова, Р-14 – одна з найдовших доріг державного значення в області, протяжністю 154,2 км. Автошлях бере свій початок в Луцьку та з’єднує обласний центр Волині з пунктом пропуску «Дольськ» на українсько-білоруському кордоні.

За матеріалами Служби автомобільних доріг у Волинській області