Головна Політика У Володимирі-Волинську затвердили цільову програму «Тепла оселя»

У Володимирі-Волинську затвердили цільову програму «Тепла оселя»

1933

Під час сесії Володимир-Волинської міської ради 28 лютого депутати ухвалили рішення «Про затвердження Цільової програми «Тепла оселя».

Програма має на меті відшкодування з міського бюджету відсотків за кредитами, залученими ОСББ, які беруть участь у Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ».

Депутатів цікавило питання, яким чином відбуватиметься відшкодування кредиту, адже це мільйонні капіталовкладення в будинки. Відтак, перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук поінформував про те, що налагоджена співпраця з Фондом енергоефективності, який компенсовує 70 відсотків заходів із проведення термомодернізації будівель, заміни мереж тощо.

Цільовою програмою «Тепла оселя» відшкодування з міського бюджету відсотків за кредитами, залученими об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків на 2020-2022 роки пропонувалося затвердити загальний розмір програми в сумі 7 мільйонів 744 тис. грн., в тому числі з міського бюджету 4 мільйон 720 тис.грн.

Нагадаємо, що 28 січня відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Володимир-Волинською міською радою та Фондом енергоефективності.

Фонд енергоефективності – державна установа, яка надає інструменти для термореновації багатоквартирних будинків з ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку). Підтримка Фонду полягає у наданні грантів та запровадженні комплексних технічних рішень з енергоефективності будівель з врахуванням кращих європейських практик. В результаті їх реалізації співвласники таких будівель зможуть не лише заощаджувати кошти на комунальних послугах, а й підвищити рівень комфорту і якості свого життя. Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини. Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН).

Якщо будинок з ОСББ – він має право скористатися перевагами програми Фонду енергоефективності. Фондом енергоефективності розроблена та впроваджується програма підтримки енегромодернізації багатоквартирних будинків “ЕНЕРГОДІМ”. «ЕНЕРГОДІМ» – це програма часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках. Програма розроблена відповідно до Закону України «Про Фонд енергоефективності» та визначає умови та порядок надання державною установою «Фонд енергоефективності» Грантів ОСББ для часткового відшкодування прийнятних витрат, пов’язаних із здійсненням заходів з енергоефективності.

Високий розмір компенсації Фондом витрат може стимулювати ОСББ до проведення енергомодернізації своїх будинків. Але впровадження таких проектів відповідно до процедур Фонду може зайняти тривалий час і вийти за рамки календарного року. При цьому у період до впровадження проекту та отримання компенсації ОСББ нестиме непомірні витрати з обслуговування кредиту. Водночас економію витрат ОСББ отримає лише після впровадження проекту.

Вирішити проблему може компенсація відсотків з місцевого бюджету протягом першого року кредитування. За умови ефективного управління проектом цього строку достатньо для завершення робіт та отримання компенсації.