Головна Політика Звіт прокуратури, бюджет та освіта – питання сесії Шацької районної ради

Звіт прокуратури, бюджет та освіта – питання сесії Шацької районної ради

2565

На сесії Шацької районної ради, яка відбулася 18 жовтня, депутати розглянули 25 питань по­рядку денного. Цього разу на сесію прибуло 19 де­путатів, семеро були відсутні з поважних при­чин. Окрім головуючого на сесії Сергія Карпука, участь у її роботі взяв Василь Голядинець, голова Ша­цької РДА.

На початку сесії голова районної ради оголосив про створення депутатської фракції «Солідар­ність», до складу якої увійшли Олексій Писачук (го­лова фракції), Микола Прасюк та Петро Федо­нюк.

Спершу в сесійній залі прозвучали депутатські запити та звернення. Депутатка Ольга Дударчук звер­нулася до голови Шацької РДА з питанням щодо завершення ремонту дороги з біло-щебе­невим пок­риттям Вілиця-Кропивники. Подібний запит прозвучав і від Сергія Сидорука, який не­покоїться станом відремонтованої біло-щебе­невої дороги Шацьк-Мельники та запитав у керів­ництва, з яких причин ця робота не завер­шується та коли таки відремонтують залишок дороги дов­жиною 500 метрів, який веде до села Мельники. Також він звернувся до служб та установ, які на­дають від­повіді на запити та звер­нення депу­татів: іноді їх подають із порушенням термінів, іноді – взагалі не надають.

Депутат Андрій Лисий у запиті просив повідо­мити, чому на державне свято – День захисника України – на приміщенні Шацької районної ради не був вивішений червоно-чорний прапор ОУН-УПА, адже цим районна рада не виконує своє ж рішення, прийняте на одній із сесій в цьому році. Сергій Карпук пообіцяв, що розбереться із цією ситуацією, адже він особисто передавав прапор гос­по­дар­ській службі.

Олександр Наумич у запиті до Шацької РДА та Шацької селищної ради цікавився, чи виділялися кошти на будівництво нового по­лігону твердих побутових відходів та чи резервувалася для цього зе­мельна ділянка. Адже, як повідомив депутату начальник КП «Будинкоуправління» Іван Коваль, ресурсного по­тенціалу селищ­ного полігону, на який, до речі, звозять сміття від усього району, вистачить до літа 2019 року. Ніна Хомич звернулася з депутат­ським запитанням до голови Шацької РДА про те, чи є можливість на автобусних зупинках району вивісити графік руху автобусів, адже літо закінчилося, деякі маршрути не їздять у села за тими графіками, за якими їздили влітку.

Всі запити буде направлено за належністю в установленому законом порядку.

Звітувала про виконання районного бюджету за 9 місяців цього року та інформувала про внесення до нього змін Любов Кубай, заступник начальника управління фінансів районної державної адміністрації. Дохідна частина районного бюджету збільшується на суму 740 тис. грн., в тому числі за рахунок переданої з облас­ного бюджету субвенції в сумі 111 тис. грн., з яких 5 тис. 500 грн. нап­равлено під програму сільського господарства на виплату дота­ції господарствам, в яких утримуються три і більше корів, 99 тис. грн. – на ремонт клубу села Ростань (ці кошти на ремонт даху вда­лося залучити завдяки участі сільської ради в конкурсі місцевих ініціатив обласної ради, де проект здобув перемогу), 7 тис. грн. – ра­йонній лікарні під програму «Цукровий діабет». 129 тис. грн. ме­дичної субвенції спрямували Любомльському бюджету на оплату енергоносіїв.

Розподілили на сесії 500 тис. грн. з районного бюджету. Так, Гра­бівська сільська рада отримає 15 тис. грн. (10 тис. грн. – на утри­мання місцевої пожежної охорони, 5 тис. грн. отримає потер­пілий від пожежі в с. Грабове). 123,3 тис. грн. отримає відділ освіти, молоді та спорту Шацької РДА, які спрямують на проведення захо­дів з фізичної культури і спорту та заробітну плату працівникам ме­тодкабінету. 150 тис. грн. спрямують на ремонт будівлі дитячого відділення Шацької районної лікарні, де в майбутньому планується облаштувати гуртожиток для медпрацівників, 5 тис. грн. – під прог­раму мобілізації, 20 тис. грн. – Шацькій селищній раді на співфі­нан­сування програми зарибнення озер Велике Чорне та Люцимер (се­лищна рада отримала на це 100 тис. грн. з обласного бюджету). 18 тис. грн. підуть Шацькій лікарні на придбання інсуліну, 10 тис. грн. виділили громадській організації «Ветерани АТО Шацького району» (кошти спрямують на співфінансування закупівлі автомобіля для передової). 100 тис. грн. отримає Шацька райдержадміністрація на ви­конання своїх делегованих повноважень. З резервного фонду зняли 110 тис. грн., які розподілили між Ростанською сільра­дою, на оплату соціальної послуги та редакцію газети «Шацький край» та інші потреби. 200 тис. грн. спрямують Любомльському бюджету за пролікованих хворих з Шацького району. Зміни до районного бюд­­жету депутати підтримали одноголосно.

Перед депутатами звітував про роботу прокуратури перший зас­тупник керівника Ковельської прокуратури Ігор Філімонюк. Стан злочинності на території району у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшився, не було резонансних злочинів. Пози­тив­ним є той факт, що зменшилась кількість злочинів, скоєних у літ­ній сезон. Олександр Наумич запитав, чи готова прокуратура опе­ративно реагувати на повідомлення депутатів та жителів ра­йону про правопорушення, адже від того, наскільки швидко реагу­ва­­тимуть у прокуратурі, залежатиме результат різних процесів. На це заступник прокурора відповів: є гарячі лінії, на сайті про­ку­ратури – номери телефонів, куди люди можуть повідомляти про зло­чини. «Окрім того, про кожну резонансну подію, яка відбува­ється в районі, надходить повідомлення в прокуратуру. Ми готові реа­гувати на такі факти порушень. Але не всі факти нам можуть бути відомі. Тому просимо оперативно давати нам інформацію, що дасть мож­ливість розслідувати порушення законодавства по гарячих слідах», – відповів Ігор Філімонюк.

Депутат Сергій Сидорук поцікавився, на якому етапі знаходи­ться розслідування справи надання земельних ділянок біля озера Світязь одному з львівських громадян. Про неї він неодноразово робив депутатський запит. Окрім того, зазначив депутат, вже зараз можна казати про те, що землі, які надавались гектарами львів­сь­кому ділку, перерозподіляються з іншими кадастровими номерами та переоформлюються на інших власників – третіх осіб, адже на землі не накладено арешт. «Інформацією володію, але в рамках про­вадження не можу її озвучити.  Справа ще не закрита, а деякі факти розслідуються місцевим відділенням поліції. Також відзначу, що є складність у розслідуванні даних злочинів. Стосовно земель, то рі­шення про їх арешт може накласти тільки суд, якому прокура­тура має подати ґрунтовні докази, зокрема, експертизи, до прове­дення яких фахівці зможуть приступити лише у другому півріччі наступного року», – повідомив Ігор Філімонюк.

Про готовність закладів та установ району до роботи в осінньо-зи­мовий період інформувала Ольга Романська, начальниця відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Шацької РДА. «У підготовці до сезону намагалися максимально врахувати недоліки та по­милки минулих років, зокрема, терміни закупки торфобрикету, се­зонність заготівлі дров та інші аспекти», – зазначила Ольга Ро­манська, яка докладніше розповіла, якого палива та скільки заго­товлено на зиму в розрізі кожної галузі (освіта, культура, медицина), та якою є потреба на рік.

Оперативно вирішили проблему із системою опалення у школі села Пулемець, про яку стало відомо перед початком опалю­ва­ль­ного сезону. Стосовно заміни труби в котельні, яка опалює школу та дит­садок села Світязь, то, як відзначила начальниця районних освітян Людмила Єрофєєва, завдяки відділу освіти та підприємцю Воло­димиру Шуму (допоміг з металом) проблему вдалось вирі­шити. Стосовно інших справ з тепловим режимом у дитсадку, то цю проблему має вирішити Світязька сільська рада, адже це – у її повноваженнях. Відповідні рекомендації від керівництва району та освітян також надали. «Там треба добре перевірити теплотрасу, адже не може бути в дитсадку, до якого відстань від котельні менша, холодніше, ніж у школі, та встановити причину, чому в дит­­­садку холодно», – зауважив Сергій Карпук.

Стосовно забезпечення руху транспорту на дорогах в зимовий період, то відповідальні за це служби також готові до сезону: за­го­тов­лено посипкового матеріалу на 89%, в установах (дорож­ни­ків та комунальників) є техніка, яка працюватиме у зимовий пе­ріод на розчищенні та посипанні доріг.

Про необхідність розробки комплексної схеми розташування тим­­часових споруд для провадження підприємницької діяльності за межами населених пунктів на території ШНПП інформувала Ольга Романська, аби в наступному відпочинковому сезоні і міс­цеві бюджети отримали свої кошти від податків з підприємців, і біз­несмени могли працювати без порушення законодавства. Погод­ження комплексної схеми буде приймати районна рада.

Розглядаючи питання про хід виконання програми розвитку ку­льтури, мистецтва та охорони культурної спадщини в районі на 2016-2020 роки, не оминули депутати питання стану садиби Гу­тов­ських, що в селі Піща. Аби зберегти пам’ятку, потрібно вигото­вити документацію на охоронні межі. Документація на кожну бу­дівлю дорого обійдеться району (в межах мільйона гривень), адже це – комплекс із п’яти споруд. З Піщанською сільською радою відділ культури уклав охоронний договір. Зараз, як пояснила Ольга Ро­ман­ська, розробляється генеральний план, в межах якого і будуть обґрунтовані ці території та охоронна зона. Тому не варто виділяти кошти на одну й ту ж документацію двічі.

Розглянули депутати й виконання декількох районний програм. Серед пропозицій – програму «Призовник», яка дублюється у де­кіль­кох структурах району, об’єднати в одну та віддати на Шацький РВК; відділу освіти рекомендували у проведенні патріотично-спор­тивних заходів залучати громадську організацію «Ветерани АТО Ша­цького району».

Окрім того, депутати погодили продовження контракту з дирек­тором ЗОШ І-ІІ ст. с. Пулемець Олександром Семенюком (на три роки) та завідувачкою Трудового архіву Світланою Лончук (на п’ять років), внесли зміни до статутів загальноосвітніх шкіл району, про реорганізацію навчальних закладів, які увійшли до складу опор­ного навчального закладу.

Наостанок депутати прийняли рішення про передачу земельних ділянок на умовах суперфіціо у селі Піща, де будуватимуть школу та амбулаторію, у користування Департаменту інфраструктури та розвитку ЖКГ області. «Нам треба розпочати будівництво шко­ли в цьому році, тоді легше буде отримати кошти з Державного фонду регіонального розвитку на наступний рік. Голова Волинської ОДА Олександр Савченко відзначив, що будівництво школи в селі Піща є одним з двох пріоритетних в області по освіті в наступ­ному році», – наголосив Василь Голядинець.

Віта ШЕПЕЛЯ