Під час сімнадцятої сесії обранці громади загалом опрацювали понад 160 важливих питань
Сімнадцята сесія міської ради розпочалася з хвилини мовчання. Сьогодні, 27 січня — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, а 29 січня — День пам’яті Героїв Крут.
Міський голова Ігор Чайка запропонував вшанувати пам’ять людей, які безвинно загинули та тих, хто віддав життя за Україну.
Потому обранці громади озвучили запити та звернення. Вони традиційно стосувались питань благоустрою.
Голова Ковельської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста Людмила Стахорська подякувала міській владі, депутатам за підтримку діяльності очолюваного осередку. Також повідомила, що на його базі створено волонтерський центр. У ньому будуть проводити заняття з першої долікарської допомоги та запропонувала присутнім взяти участь у таких тренінгах.
У ході роботи депутати погодили проєкт рішення “Про внесення змін до рішення міської ради від 23.12.2021 року № 1/7 “Про бюджет Ковельської територіальної громади на 2022 рік”. Зокрема, у зв’язку з недотриманням усних домовленостей щодо обсягів трансфертів до бюджету Ковельської міської територіальної громади з територіальних громад Колодяжненської, Дубівської та Голобської громад, жителі яких отримують послуги в установах, що розташовані на територій Ковельської громади та фінансуються за рахунок бюджету Ковельської міської територіальної громади, вносяться зміни до показників в частині іншої субвенції з місцевих бюджетів.
На сесії прийнято рішення про збільшення одноразової матеріальної допомоги особам, які прийняті на військову службу за контрактом в Збройні Сили України. Документом передбачається, що з січня 2022 року вона зросте на дві тисячі. Тобто, буде становити сім тисяч, а не п’ять, як було раніше.
Визначено перелік адміністративних послуг, які надаються через віддалене робоче місце управління “Центр надання адміністративних послуг” у селах Ружин, Заріччя, Зелена, Білин.
Депутати дали згоду на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Ковельської територіальної громади. Це новий вид містобудівної і землевпорядної документації. Фактично йдеться про створення генеральних планів усіх населених пунктів громади.
Над матеріалами працюватиме робоча група. До її складу увійдуть представники міської ради, виконавчих органів міської ради, місцевого бізнесу та громадськості, органів державної влади, державних та комунальних підприємств, установ і організацій та інших зацікавлених сторін.
На засіданні розглянули понад сто сорок питань, що стосувалися надання дозволів на розроблення документації, складання проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд, індивідуальних гаражів, садівництва, затвердження проєктів та документацій із землеустрою, затвердження матеріалів для продажу земельних ділянок на земельних торгах у формі електронного аукціону, безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність тощо.
Обранці громади прийняли звернення до Верховної Ради України про необхідність посилити боротьбу з колаборантами. У ньому вони висловили стурбованість щодо можливого вторгнення РФ на територію України та вимагають посилити боротьбу зі зрадниками державних інтересів.
Інше звернення адресували Президенту України та Голові Верховної Ради про вжиття термінових заходів зі стабілізації цін на продукти харчування та зупинення інфляції в Україні.
З текстами документів можна буде ознайомитись на нашому сайті.