Головна Спорт Десять волинян – претенденти на участь в Олімпійських іграх-2024

Десять волинян – претенденти на участь в Олімпійських іграх-2024

634

Десять волинських спортсменів мають шанс взяти участь в Олімпіаді-2024, яка відбудеться з 26 липня по 11 серпня у Парижі. З них одна спортсменка уже виконала олімпійський норматив та буде представляти Волинь на Літніх Олімпійських іграх, а дев’ятеро – ще мають шанс отримати «олімпійську ліцензію». Про це повідомив під час брифінгу ОДА директор департаменту культури, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Хвіщук.

«Впродовж 2023 року завдяки Волинській ОВА та співпраці з депутатським корпусом ми робили усе для того, аби по максимуму підтримати волинських спортсменів. Щоб вони не просто виконали олімпійський норматив, а й стали потенційними учасниками довгоочікуваної Олімпіади, яка відбудеться цього року у Франції, – сказав Олександр Хвіщук. – На мою думку, це найголовніший захід в кар’єрі кожного спортсмена, а саме участь у найбільш потужному заході в спортивному світі загалом».

Серед кандидатів на участь у головних змаганнях чотириріччя від Волинської області у складі національної збірної команди України є:

Яна Беломоіна – Заслужений майстер спорту України з велоспорту (маунтенбайк), учасниця трьох Олімпіад у Лондоні, Ріо-де-Жанейро та Токіо. Тренер-викладач: Заслужений працівник фізичної культури і спорту, Заслужений тренер України Віктор Ковальов.

Рибачок Андрій – Заслужений майстер спорту України з веслування на байдарках і каное, бронзовий призер чемпіонату світу. Тренери-викладачі: Заслужений працівник фізичної культури і спорту, Заслужений тренер України Федір Семенюк та Заслужений тренер України Роман Повх.

Марія Повх – Заслужений майстер спорту України з веслування на байдарках і каное, двічі учасниця Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро та Токіо. Тренер-викладач: Заслужений працівник фізичної культури і спорту, Заслужений тренер України Андрій Шевчук та Заслужений тренер України Роман Повх.

Анастасія Алпєєва – майстер спорту України міжнародного класу з боротьби вільної, бронзова призерка чемпіонату світу серед молоді. Тренер-викладач: Заслужений тренер України Іван Палій.

Валерія Шоломіцька – майстер спорту України з легкої атлетики (спортивна ходьба), учасниця чемпіонату світу серед юніорів – 5 місце. Тренер-викладач: Заслужений працівник фізичної культури і спорту України Валентина Борисюк.

Максим Ткачук – майстер спорту України з плавання, срібний призер Європейських Юнацьких Олімпійських ігор. Тренер-викладач: Володимир Самчук.

Тетяна Коб – Заслужений майстер спорту України з боксу, бронзова призерка чемпіонату світу, дворазова чемпіонка Європи, учасниця Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро. Тренери-викладачі: Заслужений тренер України Віктор Рогатін та Микола Потапюк.

Ірина Климець – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики (метання молота), учасниця двох Олімпіад у Ріо-де-Жанейро та Токіо. Тренер-викладач: Заслужений працівник фізичної культури і спорту, Заслужений тренер України Роман Черкашин.

Ерік Костриця – майстер спорту України з легкої атлетики (біг на короткі дистанції), бронзовий призер командного чемпіонату Європи. Тренер-викладач: Заслужений працівник фізичної культури і спорту Олена Вегнер А та Заслужений тренер України Олег Вегнер.

Олена Собчук – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики (спортивна ходьба), 4-е місце на чемпіонаті світу. Тренер-викладач: Майстер спорту міжнародного класу Микола Калитка.

Олена Собчук наразі єдина спортсменка області, яка виконала олімпійський норматив. А щоб отримати право виступу на Олімпійських іграх іншим – необхідно вдало виступити на чемпіонаті світу чи іншому континентальному турнірі з конкретного виду спорту або перемогти у відбіркових турнірах.

Очільник департаменту культури, молоді та спорту ОДА зазначив, що також високі шанси потрапити в олімпійську збірну мають Іван Банзерук, Марія Сахарук та Віктор Шумік.

«Не менш важливим є те, що три волинські спортсмени вже здобули ліцензії на літні Паралімпійські ігри 2024 року. Це Юрій Бабинець, Марина Мажула, та Ярослав Окапінський», – додав Олександр Хвіщук.

Він також розповів, що робота профільного департаменту спрямована не лише на розвиток спорту вищих досягнень, а й популяризацію рухової активності серед людей різних вікових категорій.

«Так, у рамках проєкту “Активні парки – локації здорової України” в області функціонує 12 брендованих локацій, де відбуваються заняття з фізичною культури, – зазначив Олександр Хвіщук. – Впродовж року тут тричі на тиждень 12 координаторів проводили спортивні заходи. У цьому році продовжуватиметься реалізація зазначеного проєкту, закликаємо територіальні громади активно долучитися до програми».