Головна Свято Як у Шацьку на селі оновлений Будинок культури відкривали

Як у Шацьку на селі оновлений Будинок культури відкривали

3547

Надзвичайну подію святкували у неділю, 27 листопада, у Шацьку. В цей день після капітального ремонту відбулося відкриття міського Будинку культури. Повен зал людей, що і яблуку ніде впасти, без зайвих слів свідчив про значущість цієї події для жителів селища. Ще на початку року селищною радою були виділені кошти в сумі 420 тис. грн. на капітальний ремонт закладу культури, а самі ремонтні роботи розпочалися влітку. І вже за декілька місяців міський Будинок культури було не впізнати: замість аварійної – нова добротна сцена, із заквітчаними портьєрами; подекуди прогнилої дерев’яної підлоги – нова плитка, оновлені за сучасними стандартами стіни та стеля, обмуровані плиткою грубки, встановлені енергоощадні вікна, які прикрашають новенькі тюль та гардини. Справді, разючі зміни!

За традицією, уся хороша справа розпочинається з молитви. Тож благословити роботу закладу запросили священика Свято-Онуфріївського храму смт Шацьк Володимира Гичку та хористів.
На відкриття відремонтованого закладу прибули й поважні гості, завдяки фінансовій та моральній підтримці яких втілився задум у реальність. Ведучі заходу Лілія Вирович та Максим Вирович представили присутнім Сергія Карпука, голову Шацької районної ради, Сергія Сидорука, першого заступника голови Шацької РДА, Оксану Юхимук, начальника відділу культури РДА, а також представників благодійних фондів: «Патріоти Волині» – Володимира Бащука, «Тільки разом» – Наталію Корень. Завдяки цим спонсорам заклад культури отримав сто нових стільців (від фонду народного депутата Степана Івахіва), а також музичну апаратуру, на придбання якої було написано проект фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» спільно із Шацькою селищною радою на загальну суму 72 тис. грн. Тож зі сцени меценатам щиро дякувала Ніна Вирович, директор міського Будинку культури, та вручила Володимирові Бащуку та Наталії Корень запашні короваї. Вони ж, в свою чергу, привітали жителів селища з цією значущою подією та пообіцяли й надалі допомагати закладам культури розвиватися, зміцнювати їхню матеріально-технічну базу. Дісталися подарунки і від відділу культури, районної ради та райдержадміністрації.

До слова запрошувався й селищний голова Сергій Віннічук, котрий і виконав свою передвиборчу обіцянку, балотуючись на посаду голови об’єднаної громади: в першу чергу відремонтував міський Будинок культури. Він також подякував усім, хто допомагав здійснювати ремонтні роботи, зокрема, й безпосереднім виконавцям робіт – фірмі ТзОВ «Будівельник» та його директору Володимирові Гуркові, майстру Валентині Пугач та працівникам.

«Уже й не сподівалася побачити оновлений заклад, в якому пропрацювала більше 30 років» – зізнається зі сцени Ніна Вирович. Тож вона подякувала районній та селищній владі за сприяння у такій хорошій справі, а також спонсорам та місцевим підприємцям, які також фінансово долучилися до облаштування затишку в Будинку культури. Наполеглива, завзята, енергійна Ніна Федорівна тепер з новими силами буде організовувати культурно-мистецьку роботу в закладі, прославлятиме народний аматорський колектив «Молодички» далеко за межами не лише району, а й держави. Тож за вагомий внесок у розвиток галузі культури району, багаторічну сумлінну працю з рук Сергія Сидорука Ніна Федорівна отримала почесну грамоту Волинської облдержадміністрації.

А тим часом глядачі змогли оцінити звучання нової подарованої апаратури під час концерту. Зі сцени лунали музичні вітання від «Молодичок» та наймолодшої учасниці колективу п’ятирічної Вікторії Пех, котра зворушила глядачів віршем «Перлина Волині», дуету «Хвилі Світязя» у складі Ніни Вирович та Галини Хом’як, учениць Марії Гаврось та Софії Фортуянової, також віршовані привітання та пісні у виконанні наймолодших, майбутніх відвідувачів Будинку культури, а поки що – вихованців дошкільного навчального закладу №2 смт Шацьк (музичний керівник Ніна Сорочук). Додали настрою й виступ троїстих музик та гумористична сценка у виконанні Ніни Вирович та Люсяни Семерей.

І, звичайно, найбільше оплесків дісталося ансамблю «Молодички», який разом із першим заступником голови райдержадміністрації Сергієм Сидоруком виконали пісню «А мій милий вареників хоче». Як зазначила Ніна Вирович, таким чином Сергій Сидорук виконав свою обіцянку заспівати у клубі, коли той буде відремонтований. Тож знову виконувати другу свою обіцянку – затанцювати на відкритті – довелося й селищному голові, пританцьовуючи на завершення заходу під запальну українську пісню.
А для молоді у вечірню пору була організована дискотека.

Сподіваємося, що в оновленому приміщенні закладу завирує культурне життя мешканців селища, залучаючи для занять у гуртках все більше молоді та повертаючи свій колишній престиж – осередку культури селища.

Віта ШЕПЕЛЯ.