Головна Свято Допоки пишуть писанки, доти буде світ, а коли перестануть, тоді світ скінчиться

Допоки пишуть писанки, доти буде світ, а коли перестануть, тоді світ скінчиться

2757

Так говорить народна мудрість

Завтра – світлий день Господ­нього воскресіння. Одним із головних атрибутів Великодня є писанка. Яскра­ва, насичена добром, вірою в май­буття, писанка не тільки чарує своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармо­нією колориту, а й несе пра­дав­ні сим­воли світорозуміння і при­роди, єднає з традицією минулого. Сьогодні пи­санкарство збереглося завдяки май­страм старшого поко­лін­ня, а розви­вається – завдяки мо­лоді. Саме в остан­ні роки молодь у перед­пас­ха­ль­ні дні все більше долу­чається до пи­санкарства, бере участь у різно­ма­нітних майстер-класах, відвідує виставки писанок, а хтось і вдома намагається творити своє, хоч і ма­леньке, диво.

От і цього року Леся Черній, уродженка Шацька, викладач Центру науково-технічної творчості у м. Луцьк (про її професійну зайнятість писанкарством ми писали минулого року) перед ве­ликим святом зайнялася витвором писанок. Каже, що цього ро­ку в моді зали­ша­ю­ться традиційні орна­менти, але родзин­кою пи­санок, кра­ша­­нок та мальо­ва­нок є патріотичні мотиви – зобра­ження тризуба, перевага жовто-блакитних кольорів. Це своєрідне осучаснення розпису.

Писанки, створені Лесею та її вихованцями, цьогоріч були пред­ставлені на обласному конкурсі-виставці «Волинська писанка третього тисячоліття». Запрошення отримували і для участі у всеукраїнському фестивалі писанок в Києві «Фольк-Ukraine», але з певних причин змушені були відмовитися від участі в ньому.

Також цього тижня Леся передала для шацької волонтерської організації «Небайдужі» декілька оригінальних писанок для передпасхального благодійного ярмарку, виручені кошти від якого будуть використані на потреби бійців Шацького району.

Віта ШЕПЕЛЯ.