Головна Свято Село Чевель на Волині святкує ювілей 500 років

Село Чевель на Волині святкує ювілей 500 років

3306

21 червня виповнилось 500 років від дня першої писемної згадки про село Чевель. Унікальний ювілей відзначали всім селом, організувавши грандіозне святкування із дотриманням національних традицій, залученням творчих колективів, проведенням історичної виставки.

Привітали місцевих мешканців голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, депутат обласної ради Володимир Бондар, голова відділу комунального майна облради Михайло Імберовський, керівник КП «Волиньприродресурс» Анатолій Капустюк, голова обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Віктор Смолярчук. Попри вихідний день та відзначення річниці села, учасники делегації з Волині опрацювали найважливіші питання з розвитку громади, визначили основні потреби мешканців, а також оглянули результат діючого ремонту автотраси, що проходить поруч із селом.

Григорій Недопад привітав присутніх із визначною датою та вручив громаді села пам’ятний гравертон із побажаннями миру, достатку і добра кожній родині. Також голова обласної ради вручив відзнаки Вячеславу Недзельському за популяризацію традицій, активну участь у громадському житті та створення символіки с. Чевель та Анатолію Бондару за активну співпрацю з громадою села Чевель.

«Такі села як Чевель, із багаторічною історією та унікальними традиціями, – основа України, в якій закладено національну самобутність та ідентичність, – зауважив Григорій Недопад. – Отримавши запрошення від активних жителів села, із задоволенням відвідав Чевель і розділив свято з мешканцями. Водночас оглянули стан місцевого ФАПу, школу, обговорили можливості для створення дитсадка, якого, на жаль, у селі досі немає. Облаштування дитячого навчального закладу в приміщенні школи могло б вирішити цю проблему».

Привітали жителів села селищний голова Василь Камінський, заступник голови Ковельської районної ради Андрій Броїло, керівник апарату Ковельської райдержадміністрації Степан Топольський. Під час урочистостей жителів та вихідців села Чевель відзначили грамотами та подарунками.

«Дуже приємно, що нашу громаду в цей день відвідав голова обласної ради та почесні гості, – зазначив під час вітального слова виходець із села Віктор Смолярчук. – Це означає, що наше село знають і шанують, а сьогодні ми бачимо й результати спільної праці, завдяки чому покращилася інфраструктура села. Щиро бажаю мешканцям села зростання громади, збільшення можливостей для роботи і розвитку населення».

За активну громадську діяльність і вагомий особистий внесок у розвиток села почесними грамотами нагородили депутата Олександра Карпука, начальника відділу майна облради Михайла Імберовського та голову обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Віктора Смолярчука. Гостей з Волині ознайомили з історичною виставкою «Село Чевель – від давніх часів до сьогодення», організовану в приміщенні Чевельської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Директор школи Олександр Добиш розповів, що частина школи була побудована ще у 1933 році, інша частина – в 1993 році. Із 2006 і до 2012 року побудували нову частину приміщення. Історична частина школи, зведена у 1933 році, має унікальну архітектуру з високими стелями та оригінальним розміщенням класів. За кілька років школа відзначатиме 100-літній ювілей із часу заснування. Наразі в навчальному закладі навчаються 45 діток. До слова, село Чевель вперше в історії згадується в 1521 році. Одна із версій походження назви села – від слова щавель. Інша – від назви колишньої річки. На жаль, кількість населення села зменшилась. Якщо у 1988 році було зафіксовано 755 мешканців, то зараз їх – 496. Тому не дивно, що на честь ювілею чимало побажань стосувалися саме збільшення громади, адже від цього залежить і поява дитсадка, розвиток школи та й в цілому перспективи самобутнього села Чевель.