Головна Свято В Самійличах відгуляли День села

В Самійличах відгуляли День села

3663

Весело, гамірно та пісенно було у неділю, 10 червня, у Самійличах. В цей день самійличівські господарі та їхні гості урочисто святкували День села. Біля сільського Будинку культури стараннями місцевих працівників культури та активістів, а також в.о. старости Самійличівського округу Олександра Куська облаштували сцену, виставку світлин з історії села, підприємці розгорнули виїзну торгівлю, а також варили смачнючу юшку та готували шашлики. Навіть колоритну сільську фотозону облаштували, де гості залюбки могли сфотографуватися на згадку.

Розпочали захід ведучі – дві веселі сільські молодиці – директорка Будинку культури с. Самійличі Тетяна Чак та бібліотекар бібліотеки-філії села Зінаїда Гінайло. Представили вони і господаря свята – Олександра Куська, стараннями якого два роки тому відродилося це веселе сільське дійство. Далі староста представив поважних гостей – голову Шацької райдержадміністрації Василя Голядинця, голову Шацької районної ради Сергія Карпука, в.о. голови Шацької селищної ради Людмилу Цевух, начальницю відділу культури Шацької РДА Оксану Юхимук, а також помічника народного депутата Степана Івахіва Володимира Бащука. Серед почесних гостей – і уродженка села, нині – викладачка Східноєвропейського університету ім. Лесі Українки Галина Яструбецька. Усі вони вітали жителів села зі святом та бажали процвітання, миру, добробуту і усіляких гараздів.

Не з порожніми руками приїхав до самійличан їхній давній друг – Володимир Бащук. Як відзначив Олександр Кусько, фонд «Патріоти Волині» неодноразово допомагав селу: зокрема, у сільський заклад культури презентували мікрофони; дитячий майданчик для дітей – також заслуга фонду. Щороку він надає призи для розіграшу лотереї на день села. І цей рік також не став винятком: від народного депутата та благодійного фонду «Патріоти Волині» Володимир Бащук привіз подарунки – мікрохвильову піч, мультиварку, вентилятор, набір рушників, а також зачитав вітальну листівку від народного депутата Степана Івахіва.

В цей день в селі відзначали ще один ювілей – 50-річчя з того часу, відколи розпочав свою роботу сільський Будинок культури. Тому від народного депутата Степана Івахіва Володимир Бащук презентував сільським артистам фортепіано, про що вони так довго мріяли. З таким подарунком вони сподіваються, що в селі відкриється клас музичної школи, і їхні талановиті дітки зможуть вчитися грати на цьому музичному інструменті.

Традиційно – нагородження жителів села у різних номінаціях. Так, наймолодшою серед дев’ятьох новонароджених жителів села стала маленька Соломійка Третяк, подарунок за яку отримувала мама. Відзначили подарунками новоспечених багатодітних мам, які в цьому році народили третю дитину – Марію Чак, Наталію Мазу-рок та Ольгу Лесь. Наймолодшою подружньою парою в селі стала сім’я Трофімуків – Борис та Вікторія. Золотий ювілей подружнього життя відзначили жителі села – Петро Іванович та Ніна Михайлівна Чаки, а срібний – Михайло Володимирович та Світлана Олександрівна Цвинкилевичі, які також разом із щирими привітаннями та побажаннями добра, любові і довголіття у парі отримали подарунки.

Вітали на святі тих жителів села, котрі в цьому році відзначили свої життєві ювілеї, влаштували конкурс на найдовшу косу та перегони пар зі зв’язаними ногами… Переможці конкурсів отримали призи. Вітала з золотим ювілеєм сільського Будинку культури Оксана Юхимук, яка за розвиток українського мистецтва і пропаганду української культури, активну участь у різноманітних заходах різних рівнів вручила почесну грамоту аматорському фольклорному колективу «Берегиня» Самійличівського сільського Будинку культури.

В свою чергу, Людмила Цевух почесною грамотою за багаторічну сумлінну працю відзначила керівницю колективу «Берегиня», директорку місцевого закладу культури Тетяну Чак, котра майже 30 років працює на цій посаді. Заодно на святі згадали щирими словами усіх двадцятьох працівників, які за півстоліття працювали в цьому закладі.

І найбільш очікуване дійство – розіграш святкової лотереї. Квитки, які коштували по 20 грн., миттю розібрали ще на початку заходу. А головні призи для лотереї були того варті! Так, два вози відбірних дров дісталися двом самійличівським господарям – Віталію Богдану та Владиславу Янчуку. Таке потрібне у будь-якому господарстві порося виграв Степан Максимук. А чоботи, котрі підвісили майже на самому вершечку однієї з центральних беріз села, таки зумів дістати найкращий березолаз села Віталій Піддубецький. Видно, не один день тренувався чоловік!

І, звичайно, як же без святкового концерту. Зі сцени дарували пісні своїм односельчанам самійличівський соловейко Оксана Цвинкилевич, уже згадуваний колектив «Берегиня», учні місцевої школи спільно із методистами Шацького РБК Вікторією Ягодинець та Марією Шпак, викладач Шацької дитячої музичної школи Олександр Матяшук, колишні працівники сільського Будинку культури. А для дітей розваги провели святкове агентство «Джеральдіна» з Шацька.

Наостанок ведучі щиро подякували за спонсорську допомогу в організації свята Шацькій селищній раді, Шацькому і Прибузькому лісництвам в особі Івана Кущика та Олександра Чишія, благодійним фондам «Патріоти Волині» та «Тільки разом», фермерському господарству «Сам-лан», приватним підприємцям Олександру Марчуку та Іванові Сеню. А на завершення заходу для молоді організували дискотеку.

Віта ШЕПЕЛЯ