Головна Військо Iз 51-ї бригади нагородили лише одного. Посмертно. А у вцілілих – купа...

Iз 51-ї бригади нагородили лише одного. Посмертно. А у вцілілих – купа проблем…

6186

51-а механізована ГЕРОЇЧНА бригада! Так називає розформоване президентом з'єднання волонтер Зінкевич. І ділиться у соцмережах дуже промовистими цифрами та фактами.

"Щодо відстоювання доброго імені бригади та успіхів у цьому напрямку. Якщо раніше подання до державних нагород бійців 51-ї бригади командувач сухопутних військ Пушняков просто відфутболював (ну, не подобається йому ця бригада), то зараз затягують процедуру, вимагають численних уточнень.

У результаті піврічної війни, величезної кількості загиблих, поранених, а також геройських вчинків НА СЬОГОДНІ 55 героїв представлено до державних нагород (із них 6 посмертно).

І лише на одну людину підписано нагородний лист — Віктору Хмелецькому про нагородження орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеня (посмертно).

На виборах був день тиші. Про вшанування подвигів героїв уже багато днів тиша… І про те, що в Україні йде війна, — теж уже давно тиша.

Нагадаю: за дуже виваженими й обережними військовими даними, у 51-й бригаді:
92 бійці ЗАГИНУЛИ, 92 сім'ї потребують опіки!!!
360 — ПОРАНЕНІ  і потребують допомоги.
46 — ЩЕ В ПОЛОНІ (а ми вдома).
92 — зникли безвісти (дехто потрапив у полон).

Є ще й такі цифри: 108 військових бригади визволені з полону. Тут теж юридичний казус… Люди, які зазнали знущань і тортур, можуть не отримати всіх звань і соціальних статусів, бо по документах у нас нема війни, тому вони лише незаконно були позбавлені волі невідомими особами.

І якщо з цими хлопцями хоч якось можна буде "утрясти" їхні документи, то є ще одна категорія. Це бійці, які втекли з полону. Я знаю таких достатньо. У них проблем не менше і з психікою, і з адаптацією. Але цього у жодному документі не зазначено. Над ними так само знущались, вони заглядали у вічі смерті, на їхніх очах добивали їхніх товаришів, але згідно з документами — вони просто приїхали у складі бригади зі сходу у Володимир-Волинський. Соціально (хоча б статусом учасника бойових дій) вони не захищені!

404 солдати зараз у госпіталях.
288 чоловік ще не з'явились у в/ч після повернення додому (хоча 914 приїхали).
А ще є 200 хлопців, які "зависли" на шляху ГОСПІТАЛЬ — В/Ч або навпаки.

І я, і командири це розуміють, але тим не менше їхній юридичний статус із кожним днем ускладнюється. Краще йти на розмову з командиром бригади. Думаю, він по-батьківськи шкоди не зробить нікому.

Ну, і так, між іншим: очікуємо 500 комплектів польської термобілизни. Вона вся розписана.
Наступних 500 комплектів планується за 12-14 днів. Охочі можуть частково взяти участь у закупівлі (близько 8 євро/комплект)". Деталі — на фейсбук-сторінці Костянтина Зінкевича.

На фото: у скриньки волонтери назбирали вже не одну тисячу гривень, але треба — мільйони. І зима вже на носі…

Джерело : Нововолинськ Діловий