15 листопада Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», яка визначає новий порядок проведення оцінювання і замінює процес медико-соціальної експертизи (МСЕК).
Відтак начальник обласної військової адміністрації Іван Рудницький, його заступник Тарас Шкітер зустрілися із головою обласної ради Григорієм Недопадом. Зокрема, обговорили з начальником управління охорони здоров’я ОДА Юрієм Легкодухом та керівницею відділу з питань гуманітарної й соціально-культурної сфери виконавчого апарату обласної ради Галиною Карнауховою реформу медико-соціальних експертних комісій на Волині.
Як повідомив Юрій Легкодух, Міністерство охорони здоров’я України здійснило кілька перевірок усіх місцевих комісій МСЕК. Порушень в їх діяльності виявлено не було.
Після детального обговорення, питання ліквідації Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи вирішили винести на розгляд сесії обласної ради. Вона відбудеться вже завтра, 12 грудня.
Слід зазначити, що згідно рішення Кабміну, замість МСЕК в області визначено 9 закладів охорони здоров’я, а саме: КП «Волинська обласна клінічна лікарня», КП «Волинська обласна інфекційна лікарня», КП «Медичне обʼєднання Луцької міської територіальної громади», КП «Луцька центральна районна лікарня», КНП «Нововолинська центральна районна лікарня», КП «Волинська обласна психіатрична лікарня», КНП «Ковельське міськрайонне ТМО», КП «Володимирське ТМО», КНП “Камінь-Каширська центральна районна лікарня”. На базі цих лікарень команди лікарів-практиків будуть проводити оцінювання.
Між іншим, їх склад не буде сталим, як це було раніше. Тепер під кожний випадок формуватиметься індивідуальний склад експертної команди.
Загалом уся система оцінювання буде зосереджена в одному закладі та доступною для пацієнтів. Окрім цього, увесь процес фіксуватиметься в електронній системі охорони здоров’я, а індивідуальні дані лікарів і пацієнтів будуть закриті одні від одних до дня оцінювання.
Разом із тим, після 1 січня 2025 року документи для людей з безстроковим статусом інвалідності залишатимуться чинними. Для решти людей з інвалідністю, чий повторний огляд припадає на час впровадження нової системи, термін повторного огляду подовжується на 6 місяців. Усі права, документи, виплати, пільги, соціальні послуги та відстрочки зберігаються.