Головна Військо «Ти повинен вилікуватися й жити далі», – Олександр Савченко до волинського «кіборга»

«Ти повинен вилікуватися й жити далі», – Олександр Савченко до волинського «кіборга»

8126

«Я писав сестрі повідомлення з аеропорту в той час,як прощався з життям» – сорокарічний «кіборг» із 80-ої бригади Василь Шумик з острахом згадує, як боронив Донецький аеропорт. Чоловік перебував там у найгарячіші дні. Тричі контужений учасник бойових дій нині живе в рідному селі та має проблеми зі здоров`ям. А сьогодні оберігає свою матір та потребує соціального захисту.

– Він перші місяці тільки й говорив про своїх хлопців. Він добровільно пішов Україну захищати, і дякувати Господу Богу, що й вернувся. Я за нього молилася. Жодного дня моє серце не було спокійним, – розповіла Марія Сергіївна, матір АТОвця.

Сама жінка – багатодітна. Вона виховала дочку та шестеро синів. А сьогодні вже має 15 внуків та 14 правнуків. Їй 78 років,  а звання мати-героїня їй присвоїли два роки тому.

– Тітка дуже добра, вона ще й до моєї мами ходить. Мамі моїй 83 роки, то тітка Марія ще й її доглядає, – розповіла сусідка жінки Ірина Сергійчук.

Відвідати родину приїхав голова облдержадміністрації Олександр Савченко. Квіти та щира вдячність за виховання Героя розчулила Марію Шумик до сліз.
– Я щаслива перед людьми і Богом, що маю таких діточок. І щаслива, що приїхали такі почесні гості. Мені в районі завжди допомагають, дуже добрі нині люди кругом, – каже жінка.

Родину забезпечують і матеріальною допомогою, і дровами, і твердим паливом. А після знайомства Олександра Савченка з Василем Шумиком голова ОДА на особистий контроль взяв здоров`я та благополуччя учасника бойових дій.

– Не можна бути байдужими, бо багато чого в житті вирішує взаємопідтримка, а гуртом легше впоратися із негараздами. Тобою пишається все село, твої рідні та твій син. Ти маєш мені пообіцяти, що вилікуєшся, – сказав Олександр Ілліч.

Вже сьогодні, у понеділок, 25 червня 2018 року «кіборга» привезли до Луцька, аби його обстежили лікарі. То ж тепер нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня Василь Шумик повинен знайти у собі сили вилікуватися та жити заради свого сина, рідних та світлої пам`яті полеглих побратимів.

Разом з тим, обласна адміністрація прискорює процес виправлення помилок у військових документах, допущених службовцями військової частини, що необхідно для оформлення гарантованих державою пільг Герою. Зокрема, в деяких з них замість прізвища «Шумик» писали помилково «Шумік».

Також голова ОДА Олександр Савченко висловлює щиру подяку колективу газети «Волинь-нова» за порушення проблеми благополуччя та долі Героїв України та закликає всіх не бути осторонь.

– Мої двері завжди відчинені. Я закликаю кожного, хто потребує – звертатися за допомогою, адже найважливіше в нашому житті – це люди, – резюмував Олександр Савченко.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.