Головна Військо У Володимирі відкрили пам’ятну дошку загиблому Герою Валерію Матвійчуку

У Володимирі відкрили пам’ятну дошку загиблому Герою Валерію Матвійчуку

797

30 вересня на фасаді ліцею № 1 з’явилась ще одна пам’ятна дошка, уже четверта. На ній – світлина випускника школи 1979 року підполковника Валерія Матвійчука, який загинув, захищаючи Україну.

Зініціювали встановлення дошки однокласники Героя Володимир Кравчук та Сергій Дік. На відкриття із Самбора прибула дружина загиблого, його армійські колеги, прийшли однокласники з Володимира. Отець Тарас Стефура із Василівської церкви провів обряд освячення.

Підполковник Валерій Матвійчук після закінчення військового училища 27 років життя присвятив службі, яку розпочав лейтенантом в окремому полку армійської авіації на Самбірщині. Неодноразово брав участь у миротворчих місіях.

Будучи звільненим у запас, з початком збройної агресії російської федерації у 2014 році повернувся до лав ЗСУ і захищав східні кордони держави у складі 10-ї гірсько-штурмової бригади. Відразу після повномасштабного вторгнення займався формуванням батальйону територіальної оборони у Самборі. Перебуваючи на Сході на посаді командира 202-го батальйону ТрО, під час виконання бойового завдання 22 вересня 2022 року отримав поранення, несумісне з життям.

Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня 17.11.2022 року.

Похований на міському кладовищі міста Самбора поруч із могилами доньки і маленького онука.