Головна Військо Українським військовим на Сході потрібні не нагороди, а впев­неність у завтрашньому дні,...

Українським військовим на Сході потрібні не нагороди, а впев­неність у завтрашньому дні, у перемогу, віру в те, що їх не ки­нули і не зрадили

2770

Днями Президент України Петро Порошенко підписав указ № 619/2014 від 26 липня 2014 року  про нагородження війсь­ко­вослужбовців за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті де­ржавного суверенітету та територіальної цілісності України. В списку нагороджених – ім’я Демедюка Ярослава Васильовича, урод­женця с. Пулемець Шацького району, а нині жителя м. Во­ло­димир-Волинський. Відповідно до указу прапорщик Ярослав Де­медюк нагороджений медаллю «За військову службу Ук­раїні».

Ярослав – військовий фельдшер. Зараз разом із бойовим під­роз­ділом перебуває в м. Мар’їнка Донецької області. Зізнався під час короткої телефонної розмови, що не знає, чим його на­го­родили. Скромно змовчав і про свої подвиги на ниві порятунку людських життів. Єдине, що сказав: роботи для медиків дуже і дуже багато. Нагадаю, що населений пункт Мар’їнка був обст­рі­ляний бойовиками з реактивних систем залпового вогню «Град» і зазнав величезних руйнувань. Під завалами будинків і внас­лідок обстрілів загинули люди, є дуже багато поранених. Сам під­розділ заблокований терористами, командування мовчить і не вживає ніяких заходів з його порятунку.

– Так і напишіть: немає в нас толкових командирів і гене­ра­лів, – наприкінці розмови Ярослав перестає бути стриманим.

Не надто тішить солдата нагорода. Волів би краще мати впев­неність у завтрашньому дні, у перемогу, віру в те, що їх не ки­нули і не зрадили. Вдома у Володимирі на бійця чекає дружина і двоє діток, у Пулемці – батьки. Ярослав, до речі, – син народ­ного депутата України Василя Демедюка. Навіть думки про те, щоб уникнути мобілізації, до себе не підпускав. Він – патріот України.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.