Головна Військо Віднині готує володимирчан до національного спротиву районний центр підготовки територіальної оборони

Віднині готує володимирчан до національного спротиву районний центр підготовки територіальної оборони

541

17 квітня у приміщенні культурно-мистецького центру відбулось чергове заняття за Програмою базової підготовки населення до національного спротиву.

Досі по середах що два тижні усіх охочих навчали фахівці навчально-тренувального центру «Тернове поле» з Луцька. Сьогодні ж їхню роботу продовжили інструктори комунального підприємства «Володимир-Волинський районний центр підготовки територіальної оборони» Володимирської районної ради, який нещодавно відновив свою роботу, пройшовши усю необхідну сертифікацію (у статуті підприємства основним видом діяльності зазначено «Діяльність у сфері оборони»).

Учасники занять зможуть поглибити уже отримані знання – в чіткості до вимог програми і тих завдань, які нині стоять перед збройними силами та територіальною обороною.

Про завдання, які інструктори ставлять перед собою, розповів заступник голови Володимирської районної ради Андрій Оніщук, який разом із директором Євгеном Дячуком мають спільний воєнний досвід та пройшли навчання у 150-му навчальному центрі Командування сил ТрО ЗСУ.

«Люди мають чітко розуміти, де отримані тут знання зможуть використати. Позиція влади – не просто підготувати громадян, а разом із ними бути готовими до вирішення певних спільних задач. До слухачів курсу доведемо ряд нормативних документів. Будемо не просто збирати/розбирати автомат, а вчити, щоб у реаліях бойових чи цивільних надзвичайних ситуацій людина усвідомлювала свої кроки, знала види несправностей, нестандартні варіанти використання зброї, розуміла, як підготувати боєкомплект тощо. Завдання не стільки навчити самій тактичній медицині, а й дотриманню правил поведінки у тій чи іншій ситуації, слід знати, як евакуювати пораненого, як підійти до нього, як його забрати, щоб самому не стати трьохсотим».

Директор центру підготовки Євген Дячук (позивний Додж), який пройшов вишкіл і за кордоном, поділився із учасниками навчань позитивом, засвоєним для себе з війни: ідеться про побратимів і посестер, які стають під час служби немов справжніми братами і сестрами, твоєю родиною, з якими ти все проходиш разом, від спільного сніданку починаючи.

«Горджусь, що служив з Андрієм Юрійовичем і що ми разом будемо зараз продовжувати розпочату на війні справу, яка є досить важливою. На “передку” доводилось зустрічати хлопців, які казали, що не йшли раніше у військо, бо нічого не знали про автомат та правила поводження з ним, про методи подолання перешкод та інше. Зараз невідомо, хто із вас піде наступним воювати, тому знання, які ви зможете тут здобути, старайтесь добре засвоювати. Щоб бути готовими», – зазначив Євген Дячук.

На зустрічі порушили також тему обрання зручнішого часу для занять, оскільки не всім учасникам підходить навчання під час робочого дня. Як варіант, розглядалось перенести вишкіл на вечірні години. Про остаточне рішення буде повідомлено згодом.

Тож зголошуйтесь, приходьте, навчайтесь, адже в умовах війни слід бути готовим до будь-якої надзвичайної ситуації.