Головна Військо Волинь у лідерах по весняному призову

Волинь у лідерах по весняному призову

1951

Про це йшлося під час чергового засідання військово-лікарської комісії Волинського обласного військового комісаріату, яке відбулося сьогодні, 17 липня, на чолі з заступником голови облдержадміністрації Анатолієм Костиком.

Як повідомив заступник військового комісара Юрій Кучер, Волинь посідає 1-ше місце серед 8 областей Західної України, які належать до території відповідальності Оперативного командування «Захід», щодо планів весняного призову-2020.

Обласна військово-лікарська комісія розпочала свою роботу ще 10 березня, однак, через карантин медичні огляди були призупинені, а початок призову, відповідно до Указу Президента Ураїни,  був перенесений з 1 квітня на 1 травня. Відтак, закінчиться цьогорічний весняний призов 31 липня.

За інформацією голови обласної військово-лікарської комісії Анатолія Рудя, уже 801 осіб пройшли комісію з метою визначення придатності до військової служби за станом здоров’я. Окрім того, ВЛК попередньо оглянуті ще 593 призовники. Загалом цьогорічний весняний призов передбачає залучення до проходження строкової військової служби 535 волинян.

Серед важливих питань, яке обговорювалось в ході засідання на виконання доручення голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка, – забезпечення конституційного права на продовження навчання вступників, які підлягають призову. Адже Міністерством освіти і науки України спільно з Офісом Президента України та Генеральним штабом ЗСУ напрацьовані рішення, що дозволять вступникам, у разі бажання, продовжити навчання за наступним ступенем освіти, отримавши відстрочку від весняного призову.

Відтак, облдержадміністрацією спрямовані відповідні листи до районних військкоматів та райдержадміністрацій щодо виконання вищезазначеного рішення, аби усі бажаючі змогли пройти необхідні вступні випробування та подати заяви на вступ.

«Загалом на Волині призовна кампанія-2020 проходить спокійно, сформований оперативний резерв, комплектуються групи призовників до відправлення у військові частини!», – зазначив обласний військовий комісар Роман Кулик.

За його словами, проблем з відстрочкою юнаків, які планують у цьому році продовжити навчання, в області немає. В районах військкомати проводять відповідну інформаційно-роз’яснювальну роботу, населення поінформоване.

«Цьогоріч, у зв’язку з пандемією та карантином, вступна кампанія ускладнилась, – наголосив заступник голови облдержадміністрації Анатолій Костик. – Ми повинні піти назустріч дітям і надати можливість усім молодим волинянам, які хочуть продовжити навчання, подати заяву на вступ та здати вступні іспити».

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації