Головна Військо Волинський військовий ліцей має шанси стати найкращим в Україні

Волинський військовий ліцей має шанси стати найкращим в Україні

3304

Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні у Ковелі  – перший об’єкт обласної комунальної власності, де з робочою поїздкою побував  Григорій Недопад у статусі голови обласної ради. Разом з ним заклад відвідали заступники голови Юрій Поліщук та Григорій Пустовіт, голова бюджетної комісії Орест Маховський та голова Ковельської райради Андрій Броїло.

Причин такої уваги декілька. Основне, керівництво ради має намір побачити наживо, як тривають роботи з реконструкції приміщень в Ковелі.

Нагадаємо, Ковельська філія ліцею – це колишня оздоровниця «Турія», яка збанкротувала в силу різних причин. В жовтні 2016 року облрада своїм рішенням передала занедбаний санаторій ліцею. Відтоді, у менеджменту  навчального закладу – ще напруженіший графік додаткової роботи, бо окрім того,що приміщення були занедбані, вони ще й були не пристосовані для навчання та проживання дітей.

Перший заступник голови облради Юрій Поліщук тоді був депутатом, який підтримав таке рішення. Побаченим у Ковелі сьогодні він задоволений: «Це що було тоді, і що бачимо зараз: два різні світи. Перекриті дахи, відбувається реконструкція будівель під навчальні та житлові приміщення. Реконструюється клуб під спортивний зал. Ті кошти, які сюди вкладалися, були освоєні правильно». Позитивні враження від зробленого і в голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Ореста Маховського: «Видно, що тут є господарники, які дбають про комфорт та навчання дітей. Наповнити заклад усім необхідним стараються з усіх сил».

За інформацією керівництва ліцею, на навчально оздоровчий комплекс у м.Ковелі за 3 роки було використано на капітальні видатки коштів у сумі  24 млн 529 тис, з них 16 млн 815 тис. виділено додатково, а 7 млн 713 тис. перекинуто з інших статей видатків, за рахунок економії по ліцею. На закупівлю товарно-матеріальних цінностей, проведення ремонтів використано протягом 3 років по навчально–оздоровчому комплексі у м. Ковелі 5 млн 117 тис 300грн. Зараз  у закладі  навчається 933 ліцеїсти, і з них 390 в Ковелі. В.о. директора, полковник Павло Боснюк каже, що цю цифру можна збільшити до 600. «До розширення ліцею в нас був конкурс в межах 8 дітей на місце. За рахунок санаторських будівель ми вирішили цю проблему. І маємо конкурс 4 дитини на місце.  Місце на якому збудований цей заклад, заслуговує на те, щоб його зберегти для майбутніх поколінь. Якщо сюди вкласти ресурси і довести до сучасного стану, то аналогів такому закладу в Україні не буде».

Рішення попередньої каденції підтримує й голова обласної ради Григорій Недопад: «В Луцьку  військовий  потужно функціонує. Сподіваємося, що в Ковелі буде так само. Ми бачимо в перспективі нові спальні та навчальні корпуси. Є куди розширятися, адже територія дуже велика. Це той заклад, який потрібно розвивати. Сьогоднішнє враження – двояке. Бо коли дивишся на відремонтовані приміщення, то відчуваєш позитив, а коли озираєшся на корпус, який тільки очікує ремонту, то уявляєш, скільки зусиль  потрібно докласти, щоб довести його до пуття. Плюс усвідомлення того, що це – обласна комунальна власність».

Аби розвинути Ковельську філію до сучасної кондиції, потрібно віднайти в бюджету до 200 млн грн. «Ці кошти – не підйомні для обласного бюджету. Треба сподіватися на ДФРР. Такі заклади – це репутація держави, марка держави, її статус, тому розвивати такі заклади за державний кошт є справою честі для держави. Особливо в час війни на сході, адже звідси виходять випускники, готові до військової служби і продовження навчання у вищих навчальних військових закладах», – зауважує голова обласної ради.

Між тим, керівництво ліцею просить облраду дозволити використати для розвитку кошти, які вдалося зекономити в цьому році. На чому зекономили? На енергоносіях через теплу зиму та березневий карантин. Через той же таки карантин не використовувати коштів на харчування. Не було відряджень та оздоровлення  дітей-сиріт. А їх тут  навчається аж 37 .  За словами Павла Боснюка сума зекономлених коштів до кінця року  сягне 8 млн грн. 

«Ми просимо дозволити нам використати 6 млн грн, бо таку суму коштів зможемо освоїти до кінця цього року. Це реконструкція під навчальні приміщення першого корпусу колишнього санаторію. Адже будівлі пристосовані під навчальні приміщення. В другій частині цього корпусу будуть проживати дівчатка-ліцеїстки. Для них буде гуртожиток.  Ще частину цих коштів ми хочемо використати під луцькі приміщення, бо мали проблему із санвузлами. Ми їх оновили і зробили сучасними. Замінили водні мережі.  І ще частина цих коштів піде на створення автономного водопостачання в Ковелі. Тут буде власна свердловина», – пояснив Павло Боснюк.

Бюджетна комісія попередньої каденції ради такої пропозиції не розглянула, відмовившись включити до порядку денного відповідний проект розпорядження голови ОДА. «Моя думка: ті кошти, які зекономив ліцей, потрібно залишити в ліцеї і доробити те, що вони запланували. Маємо довести все до логічного завершення», – впевнений перший заступник голови облради Юрій Поліщук. «В новому складі бюджетної комісії будемо вертатися до того проекту розпорядження голови ОДА щодо можливості спрямування частини коштів, зекономлених ліцеєм на капітальні видатки для цього закладу. Рішення будемо приймати колегіально. Питання складне і комплексне, бо потрібно вкладати інвестиції в розвиток і освіта є пріоритетною в цьому плані. Однак, ми маємо приймати рішення зважено, проаналізувавши виконання обласного бюджету і, зважаючи на проблеми, породжені коронавірусом», – позиція голови бюджетної комісії Ореста Маховського.

«Будемо радитися і вирішувати, що з цим робити», – коротко коментує питання голова обласної ради.

  Ліцеїсти ж чекають на спортивну залу, спортмайданчики та такі необхідні відремонтовані корпуси.

Довідково:

Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні заснований згідно з Розпорядженням Волинської обласної державної адміністрації від 21.06.2000 р. № 296 «Про відкриття Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою». Призначення ліцею: підготовка кандидатів до вступу у навчальні заклади сектору оборони та безпеки України; надання державної допомоги дітям-сиротам, позбавленим батьківського піклування та дітям військовослужбовців, які загинули при виконанні військового обов’язку. Станом на 01.09.2020 р. у закладі навчається 933 ліцеїсти (8-11 класи)з 18 областей України. Серед ліцеїстів – 37 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 6 дітей, батьки яких загинули під час проведення АТО (ООС), 8 дітей, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків, 119 дітей, батьки яких є учасниками  АТО (ООС), 147 ліцеїстів є потерпілими від аварії на ЧАЕС, 168 ліцеїстів з багатодітних родин, 33 ліцеїсти, батьки яких є учасниками бойових дій на території інших держав. Усього в ліцеї навчається 67,3 % дітей соціально незахищених категорій.
Ліцей закінчило 3310 випускників. Щороку не менше 60% випускників продовжують навчання у ЗВО сектору безпеки та оборони України, а в заклади ІІІ-ІУ рівня акредитації вступає 95% ліцеїстів. Понад 1000 випускників закладу є учасниками ООС (АТО),  серед них – один із наймолодших Героїв України – Василь Тарасюк, повний кавалер ордена «За мужність» – Павло Чайка.
За підсумками ЗНО 2017 та 2018, 2019 років в рейтингу закладів загальної середньої освіти України Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні входить у «ТОП – 200». За результатами ЗНО-2018 з математики ліцеїст Дуда Петро єдиний у Волинській області набрав 200 балів.
Протягом 2003-2020рр у ліцеї підготовлено 45 майстрів спорту України, 218 кандидатів у майстри спорту України. Випускниками ліцею є відомі українські спортсменки: Яна Беломоїна, Повх Марія, Климець Ірина.
Команда ліцею – 5-разові переможці Всеукраїнської  спартакіади серед допризовної молоді.
Відповідно до рішення Волинської обласної ради №10/61 від 02 лютого 2017 року ліцей перейменовано у Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні.
У навчально-оздоровчому комплексі ліцею у м. Ковель навчається 390 ліцеїстів 8,9,10,11 класів.
У разі завершення ремонтних робіт у житлових приміщеннях є можливість збільшити контингент ліцеїстів у м. Ковель до 500-600 ліцеїстів та зменшити конкурс при вступі. У 2020 році конкурс на вступ до ліцею склав 4 учня на 1 місце.
З моменту заснування і до сьогоднішнього дня ліцей очолює полковник Боснюк Павло Зіновійович.