Головна Військо Волонтери з Волині організували виробництво евакуаційних візків для військових

Волонтери з Волині організували виробництво евакуаційних візків для військових

718

Волинські волонтери на власній кузні запустили виготовлення візків для евакуації поранених бійців з поля бою та перевезення військових вантажів.

Про власне виробництво волонтери розповіли Суспільному.

За тиждень вдається зробити 20 таких візків, говорить волонтер Віктор Камець. Він зазначає, що замовлення військовими таких виробів значно більше за наявні можливості.

Нині в цеху в Луцьку складають візки на лижах — бійці попросили такі, аби було легше возити взимку. Відразу тестують їх на прохідність. При потребі — лижі можна замінити на колеса.

Конструкція візків була розроблена з урахуванням максимальної прохідності, що важливо на передовій.

Волонтер Андрій Козанюх розповідає, на початку повномасштабного вторгнення у кузні робили протитанкові їжаки, потім — скоби для будівництва бліндажів. Їх кількість вже перетнула позначку в 100 тисяч.

“Зараз є потреба в човнах – ремонтуємо, збираємо кошти. Привозимо човни побиті, погнуті — вирізаємо, робимо, варимо. Допомагаємо, чим можемо”, — каже волонтер.

Нині робітники складають тестовий варіант причепу для квадроцикла.

В сусідньому цеху – роблять стійки для кулеметів на пікап. Самі придумали конструкцію на опорах, розповідає волонтер Сергій Демих.

Ще одна розробка волонтерів – це кована сокира, що трансформується у лопату. Цей мультитул, каже Віктор Камець, незамінний для піхоти: легкий і функціональний.