Головна Військо У Ковелі проводяться навчальні збори з військовозобов’язаними

У Ковелі проводяться навчальні збори з військовозобов’язаними

1823

Відповідно до рішення Ради національної безпеки та оборони України від 1 березня нинішнього року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України», яке введено в дію указом в.о. Президента України Олександром Турчиновим, військові частини приводяться до вищого ступеня бойової готовності. Міністерство оборони України має провести навчальні збори з військовозобов’язаними. Мови про повну мобілізацію і тотальний призов до лав Збройних Сил не ведеться: на збори викликаються люди з досвідом військової служби, які володіють дефіцитними військовими спеціальностями.

На навчальні збори викликаються військовозобов’язані, які приписані у військових комісаріатах, за сприяння органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Оповіщення військовозобов’язаних, відібраних кандидатами для призову на навчальні збори, проводиться шляхом вручення повісток встановленого зразка, в яких зазначено час прибуття до військового комісаріату. Всі військовозобов’язані, які призиваються на навчальні збори, підлягають медичному огляду.

Порядок проведення навчальних зборів, мобілізації та приведення військ у стан бойової готовності описаний у кількох нормативно-правових актах. Серед них: Закони «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про оборону України», Військова доктрина України, Інструкція з організації та проведення навчальних зборів з військовозобов’язаними у військових частинах і установах Збройних Сил України, затверджена наказом Міноборони.
Від суботи у Ковелі теж розпочато проведення навчальних зборів з військовозобов’язаними, які необхідні для доукомплектування військового комісаріату. На навчання було викликано мешканців міста Ковеля та Ковельського району. Це – офіцери, сержанти, солдати, які за своїми морально-політичними якостями, знаннями та навиками спроможні, у разі необхідності, забезпечити виконання заходів мобілізації людських і транспортних ресурсів на території міста та району.

Військові навчання проходять на базі Ковельського об’єднаного міського військкомату під керівництвом військового комісара підполковника Суща В.Ф.

Юрій Дідковський,
начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій
та цивільного захисту населення
виконавчого комітету Ковельської міської ради
Джерело