Головна Звернення Депутати Ковельської міської ради виступають за заборону діяльності УПЦ (МП) в Україні

Депутати Ковельської міської ради виступають за заборону діяльності УПЦ (МП) в Україні

1330

ЗВЕРНЕННЯ
до Президента України, Верховної Ради України, начальника Волинської обласної військової адміністрації та вірян Української православної церкви Московського патріархату

Українська православна церква московського Патріархату (УПЦ МП), як частина російської православної церкви (РПЦ) для російської федерації, яка здійснює воєнну агресію проти України, практично є останнім форпостом з підтримки держави – агресора. Діяльність Української православної церкви (Московського патріархату) (далі – УПЦ МП) носить відвертий антидержавницький та антиукраїнський характер. Будучи структурним підрозділом Російської православної церкви, яка відома своїми давніми стосунками з російськими спецслужбами, ця релігійна організація послідовно провадить розкольницьку політику на релігійному ґрунті, штучно створюючи передумови для релігійного протистояння в українському суспільстві та невпинно розповідаючи всім навкруги про жахливу міжрелігійну ситуацію в Україні.

Як майданчик для пропагування ідей і наративів «руского міра» росія цинічно використовує УПЦ ПМ і її вірян та священнослужителів (які часто самі цього до кінця не усвідомлюють).
Перед вторгненням в Україну путін заявив, що УПЦ МП в Україні «утискають», і це був один із аргументів про «необхідність навести лад в Україні».

Православна церква в росії не є церквою як такою, це певний департамент у справах релігій російської держави, а позиція РПЦ та персонально патріарха кіріла у війні росії проти України є максимально людиноненависницькою. Від рук російських терористів, благословенних кірілом, гинуть наші сини і чоловіки, мирні люди, серед яких діти і жінки.
Визнаючи це, дві волинські єпархії звернулися до патріарха РПЦ кіріла з вимогою надати автономію УПЦ МП. Майже дві сотні священників УПЦ МП на Волині поставили свої підписи під зверненням з вимогою засудити дії кіріла силою міжнародного церковного трибуналу. Однак керівництво УПЦ МП й досі продовжує зберігати підпорядкування центру в москві, що прямо загрожує національній безпеці України.

Враховуючи наведені факти та обставини, ми, депутати Ковельської міської ради, звертаємося до:

• Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України з проханням прийняти та підписати Закон про заборону діяльності УПЦ МП в Україні;

• начальника Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка з проханням звернутися до Міністерства юстиції України з питання скасування в установленому законодавством порядку Статутів та державної реєстрації релігійних громад УПЦ МП на території Ковельської міської територіальної громади;

• вірян УПЦ МП на Волині відкинути непорозуміння та сумніви, вийти з лав УПЦ МП, розірвати будь-які зв’язки із РПЦ, що дасть можливість збудувати єдину православну незалежну українську церкву.