Головна Звернення Мешканців Ковельської громади попереджають про заборону спалювання сухої рослинності

Мешканців Ковельської громади попереджають про заборону спалювання сухої рослинності

1349

Шановні мешканці Ковельської територіальної громади!

Відділ з питань цивільного захисту та екологічної безпеки виконавчого комітету Ковельської міської ради вкотре доводить до вашого відома, що неконтрольоване спалювання сухої рослинності створює загрозу життю людей та призводить до значної шкоди довкіллю.

При згорянні рослинних залишків у повітря вивільняються небезпечні, часом канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, часто посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. Додаткова проблема полягає в тому, що з залишками рослин горить і безліч різноманітного сміття.

Окрім безпосередньої шкоди людському здоров’ю, це становить суттєву загрозу природі: з листям згоряють зимуючі корисні комахи, руйнується ґрунтовий покрив (вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми), відбувається збіднення ґрунту, знищується насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння, в 2-4 рази зростає промерзання ґрунту. Крім того, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки; зростає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків; погіршується видимість на дорогах, збільшується частота ДТП.

Протягом 2022 року на території Ковельського району виникло 172 пожежі в екосистемах.

Відповідно до ст. 20, 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», пункту 1.24 Правил благоустрою, санітарного змісту територій, забезпечення чистоти й порядку спалювати сміття, опале листя та обрізки дерев на вулицях, майданчиках, скверах, бульварах, територіях підприємств, установ, організацій, приватних домоволодінь, міських смітниках, а також в контейнерах — категорично заборонено. У випадку порушень законодавства складається адміністративний протокол.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф від 3060 до 6120 грн, а на посадових осіб — від 15 300 до 21 420 грн.

Окрім цього, мешканці приватного сектору не повинні забувати й про укладання договору щодо вивезення твердих побутових відходів та не спалювати сміття самостійно.

В черговий раз звертаємося до громадян, організацій, підприємств міста з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву, залишки рослинності та сміття, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.

Відділ з питань цивільного захисту та

екологічної безпеки