Головна Звернення УВАГА! Закликаємо лучан завчасно підготуватися до можливих перебоїв з електро- та водопостачання!

УВАГА! Закликаємо лучан завчасно підготуватися до можливих перебоїв з електро- та водопостачання!

1187
сирена, тривога, оголошення, увага

До уваги мешканців Луцької громади і всіх українців! Атаки агресора на енергетичні об’єкти України вже призводять до зникнень електроенергії та відповідно до перебоїв із водопостачання та водовідведення на території держави.

Оскільки Луцьк теж є частиною енергосистеми України, не виключені перебої з електропостачання навіть за відсутності ворожих ударів у нашому регіоні. Руйнування інших енергетичних об’єктів може викликати зупинку електропостачання і в нашій громаді. Тому надаємо інструкцію дій, які необхідно зробити вже зараз кожному, аби підготуватися до можливих перебоїв з подачею електроенергії, адже це одразу спричинить зупинку водопостачання та водовідведення. За відсутності електроенергії прийняття стоків і можливість їх перекачування на очисні споруди також зупиняться. Отож – як підготуватися до можливого раптового припинення електропостачання, водопостачання та водовідведення:

1. В кожну оселю потрібно придбати бутильовану герметичну питну воду з великим терміном зберігання, з розрахунку 6 літрів на особу. Це запас питної води на 72 години, який варто зробити вже зараз.

2. Наберіть певний об’єм води для технічних потреб. Це може бути вода з крана, набрана в об’ємну тару.

3. Запасіться комплектами одноразового посуду, бажано паперового.

4. Придбайте кілька упаковок вологих серветок.

Що робити, коли пропало світло, а відповідно – і вода?

1. Не панікувати і не обривати телефонні лінії диспетчерів! При аварійних ситуаціях відповідні служби одразу будуть поінформовані і візьмуться за відновлення мереж.

2. Необхідно обмежити використання каналізації. Користування туалетом має бути груповим – не потрібно спускати воду з бачка щоразу.

3. Для харчування використовувати одноразовий посуд.

4. Для санітарно-гігієнічних потреб використовувати одноразові вологі серветки.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО ВИКИДАТИ В КАНАЛІЗАЦІЮ ВОЛОГІ СЕРВЕТКИ, ЗАСОБИ ГІГІЄНИ І ОДНОРАЗОВИЙ ПОСУД!!!

5. Управителям будинків, головам ОСББ необхідно обов’язково подбати про можливість відбору води з підвального приміщення, або з першого поверху, та про її роздачу біля будинку, або біля кожного під’їзду. Для цього необхідно мати шланг, системне кріплення, а також відповідні крани для того, щоб кожен мешканець будинку мав змогу набрати воду.

ЩО РОБИТИМЕ «ЛУЦЬКВОДОКАНАЛ» У ПЕРІОД ВІДСУТНОСТІ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ

Водоканал буде розгортати резервні елементи живлення для того, щоб забезпечити мінімальний тиск в системі водогонів міста.

Залежно від можливого ступеня ураження або ступеня виникнення проблеми у нас є певні можливості підтримувати мінімальні тиски в мережі за рахунок резервів води. При цьому вода в системі водопостачання буде питною протягом 72 годин.

Також оперативно буде надаватися інформація щодо додаткових пунктів розливу або відбору води, залежно від ситуації.

ВАЖЛИВО!!! Одне з головних завдань для населення в непередбачуваних випадках – максимально обмежити користування каналізацією! Перекачування стоків потребує великої кількості резервних джерел і тому їх розгортання неможливо здійснити в межах 72 годин.

Закликаємо вас подбати про всі перераховані заходи вже зараз. Адже у випадку перебоїв із електроенергією не працюватимуть ні магазини, ні банкомати. Тому стратегічні запаси води й інші вказані предмети першої необхідності варто придбати зараз, без поспіху і паніки.