Головна Цікаво Дизайн проект ресторану: що потрібно врахувати?

Дизайн проект ресторану: що потрібно врахувати?

481

Привабливий дизайн інтер’єру ресторану – важлива складова його успіху. Так як саме обстановка справляє перше враження на відвідувачів, а також безпосередньо впливає на якість їх відпочинку. Тому розробкою дизайн-проекту повинні займатися фахівці, бажано не просто з досвідом розробки інтер’єрів, а з прикладами успішного створення концептів саме подібних закладів
Основні орієнтири

Правильний дизайн – це не просто комплекс модних фішок або симпатична творча ідея. Якщо інтер’єр зроблений за всіма правилами, то він відображає:

  • назва ресторану;
  • особливості меню;
  • формат закладу.

Погодьтеся, в ресторані «Йоко» не може бути атмосфери ковбойського салуна, як і українського борщу. А в фаст-фуді недоречно виглядатиме розкішна оксамитова меблі або вікторіанські серветки на столах. Так само немає єдиної універсальної стилістики, яка буде добре поєднуватися з закладом будь-якого формату.

Зонування простору

Першочергова задача – зручне зонування простору. Як правило, сучасні ресторани не практикують одне відкритий простір залу. Є барна зона, основна, затишні кабінки або напівзакриті ніші, VIP-зали для приватних вечірок. Це практично для обслуговуючого персоналу і комфортно для гостей. Крім того, локальні посадочні місця більш затишні, в порівнянні з одним загальним залом. При плануванні необхідно враховувати відвідуваність локації. Логічно буде барну стійку ставити ближче до виходу, столики – далі, і VIP-зону в самій глибині залу.

Інтер’єр як реклама закладу

Завжди продумуйте не тільки загальну привабливість дизайну, але і те, як він буде виглядати з різних точок. Зокрема, що саме буде бачити відвідувач з порога вашого закладу, а також як саме все буде виглядати в вікнах (якщо вони виходять на вулицю). Найчастіше навпроти входу стоїть гарна рецепція або барна стійка. Якщо специфіка приміщення так зробити не дозволяє, потрібно залучити відвідувача красивим декором. Якщо зал ресторану проглядається з вулиці через вікна, розмістіть столики так, щоб повз проходять були видні не спини відвідувачів, а то, що у них на столі.

Саме тому в більшості випадків перпендикулярно вікнам ставляться столики на компанію з диванчиками з боків. Або ж використовується стіл-підвіконня, а відвідувачі сидять боком до вікна.