Головна Звернення Люди, яким відімкнули світло та відібрали землю, побували на прийомі в обласного...

Люди, яким відімкнули світло та відібрали землю, побували на прийомі в обласного посадовця

14747

16 вересня особистий прийом громадян у селищі Шацьк провів перший заступник голови Волинської ОДА Олександр Степанцов. У приміщенні Шацької РДА, де відбувався прийом, до посадовця з області вишикувалася довга черга. Жителі Шацького району підготували колективні та особисті звернення – з надією, що представник обласної влади допоможе вирішити їхні проблемні питання.

Першими до заступника голови Волинської ОДА звернулися зі скаргою мешканці нового кварталу в урочищі Дуга, яким минулого тижня (в середу, 14 вересня) відімкнули електропостачання від будинків. У місцевому РЕМ шачанам сказали, що підприємець із м. Нововолинськ Володимир Крикун (ТзОВ «МТГС»), якому люди платять за світло, заборгував 34 тисячі гривень Волиньобленерго. Відповідно з області надійшла вказівка відімкнути споживачів від електропостачання. До слова, рахунки за світло вони оплачують вчасно, хоча вказані в них суми вдвічі, а то і втричі перевищують реально напалені кіловати.
– Крім щомісячної плати, Крикун нам виставляє ще й втрати та послуги за обслуговування. Тобто якщо я за два місяці напалюю світла на 350 гривень, то мені плюсують ще й втрати – 480 гривень, – обурювалася пенсіонерка.
До того ж споживачі, які на рахунок ТзОВ «МТГС» сплатили за підключення будинків великі кошти, до сих пір не мають ні технічних умов, ні договорів на обслуговування. Коли нагадують про це підприємцю, то чують від нього погрози про те, що взагалі їм світло відімкне.

Люди у відчаї від таких кабальних умов, а тепер ще й від того, що, маючи на руках квитанції про проплачені за світло рахунки, вони вимушені сидіти у темних будинках. Шачани зверталися за допомогою в Адміністрацію Президента, в Антимонопольний комітет, в Антикорупційне бюро, в районну та обласну державні адміністрації. Допомоги не дочекалися ні від кого.
Олександр Степанцов пообіцяв розібратися в ситуації, зокрема ініціювати нараду в обласній держадміністрації за участю шацьких споживачів, представників Волиньобленерго та керівника ТзОВ «МТГС» Володимира Крикуна (про те, чи добилися люди справедливості, читайте в матеріалі на 8 сторінці «Мешканці нового житлового кварталу, яким відімкнули світло, написали заяви в прокуратуру»).

Жителі села Адамчуки озвучили на прийомі колективне звернення про те, що їхні городи площею 16 га, які вони обробляють протягом 15 років, головне управління Держгеокадастру у Волинській області за погодженням Грабівського сільського голови нещодавно віддало у приватну власність іншим людям. Селяни обурені тим, що їм не дали узаконити землю (керівництво сільської ради пояснювало відмову забороною надавати ділянки під самим кордоном із Польщею), не  запитали їхньої згоди та не попередили про те, що вона таки передається іншим людям. У сільській раді їм відмовлялися надавати правдиву інформацію – голова Василь Голядинець сказав, що нічого про надання земельних ділянок у власність не знав, натомість, як відзначив присутній на прийомі начальник відділення Держгеокадастру в Шацькому районі Віталій Юрчук, підпис сільського голови стоїть на погоджувальному документі.

Віталій Миколайович відзначив також, що на кадастровій карті ці землі є вільними, тобто надання їх у приватну власність після звернень заявників (серед них є два учасники АТО Шацького району) є цілком законним.
Чому людей не попередили, не запропонували заявникам альтернативних ділянок, які не розорюються під городи, чому сільський голова не відстоював інтереси представників своєї громади? Ці запитання лишилися без відповідей. Натомість перший заступник голови обласної держадміністрації порадив жителям Адамчуків зібрати всі наявні в них і в сільській раді документи про землю, квитанції про сплату земельного податку і надати їх в районну, а потім в обласну держадміністрації. В області пообіцяли з’ясувати, чи законно була надана земля під кордоном новим власникам. Якщо ж порушень закону не виявлять, тоді люди можуть спробувати довести своє право на володіння землею в суді. Або ж здійснити за згодою сторін нотаріальний обмін (отримати альтернативні земельні ділянки, приватизувати і обміняти їх на свої ж городи).

Жителі Світязької сільської ради, які проживають у приватизованих квартирах на території пансіонату «Шацькі озера», впродовж багатьох років не можуть узаконити землю біля будинків. Поки триває процедура з визначення органу управління пансіонатом, люди бояться, що їхню землю в них відберуть.

Олександр Степанцов відразу дав людям відповідь на питання, яке їх хвилювало:
– Я впевнений, що ніхто у вас землю не відбере. Причиною тимчасової невизначеності ситуації є те, що пансіонат на даний час переданий Фонду державного майна України, але сама процедура  передачі і визначення органу управління майном і територією закладу ще не завершена. Керівництво акціонерного товариства «Волиньтурист», у власності якого перебував пансіонат, гальмує процес і відмовляється підписувати необхідні документи.

Скаргу на відділення Шацького РЕМ озвучив на прийомі громадян житель Шацька Олександр Терета. Працівники РЕМ двічі міняли шачанину лічильники, оскільки він вважав, що покази цих приладів – завищені. Зрештою, Олександр Терета сам придбав лічильник – на Київському заводі «Меридіан». Утім, сертифікований, з усіма документами прилад працівники Шацького РЕМ відмовилися встановлювати, керуючись певними нормами закону.

Як відзначив на прийомі Олександр Степанцов, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 591 «Про внесення змін до Правил користування електричною енергією для населення» побутові споживачі мають право самостійно придбати прилад обліку. Підприємство повинне прийняти в експлуатацію наданий споживачем лічильник з підтвердженням наявної державної повірки або метрологічної атестації і поставити на свій баланс.

Присутній на прийомі заступник начальника Шацького відділення РЕМ Віктор Завіщальний пообіцяв, що як тільки Постанова набере чинності, працівники встановлять лічильник Олександрові Тереті.Житель Шацька Степан Чак просив обласного посадовця сприяти створенню нового залізнодорожного маршруту Ягодин-Луцьк – для зручності пільговиків, зокрема студентів і пенсіонерів.
Перший заступник голови Волинської ОДА Олександр Степанцов дав відповіді на частину запитань жителів району, з рештою пообіцяв розібратися і за можливості допомогти.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.