24 річницю своєї незалежності Україна відзначила в умовах війни. З численними людськими жертвами, втраченими територіями, низьким рівнем життя громадян, корупцією і невизначеністю майбуття. Проте з твердою вірою у те, що її волелюбний народ здобуде перемогу над зовнішнім і внутрішнім ворогом і, попри віщування недругів, закладе міцний фундамент розвитку незалежної держави.
В Шацькому районі святкування розпочалося 21 серпня. На урочисті збори, які відбувалися в районному Будинку культури, були запрошені особливі гості – учасники АТО з Шацького району. Бійців, а також працівників установ, організацій району, представників громадськості привітав Ігор Корольчук, голова Шацької РДА. В доповіді, яку виголосив перед присутніми, Ігор Адамович наголосив, що, попри всю складність ситуації в державі, ми не маємо права втратити Україну, а зібравши волю в кулак, мусимо продовжувати виборювати власну незалежність. Щирі зичення з державним святом линули на адресу земляків з вуст голови районної ради Сергія Віннічука, військового комісара Шацького районного комісаріату Сергія Зайцева, учасників бойових дій у зоні АТО Віталія Бонка та Андрія Федуна.
Почесними грамотами керівництва облдержадміністрації, обласної ради, райдержадміністрації та районної ради було відзначено кращих жителів Шацького району. Державні нагороди Збройних сил України – нагрудні знаки «Учасник АТО» – отримали демобілізовані військовослужбовці Шацького району, які боронили на сході українську землю від російсько-терористичних військ і на даний час мають статус учасників бойових дій. До слова, не всім військовим були вручені медалі, проте процес нагородження лише стартував – з часом усі герої війни отримають нагрудні знаки, як тільки матимуть на руках документи з присвоєння їм згаданого вище статусу.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих на сході українців.
Урочистість продовжив патріотичний концерт з участю творчих колективів району: народних ансамблів «Лісова пісня», «Молодички», «Горлиця», колективу «Мрія» Піщанського СБК, танцювальних гуртів районного Будинку культури, викладачів дитячої музичної школи та окремих виконавців.
Молитва за Україну
24 серпня в храмі Різдва Богородиці смт Шацьк відбулася святкова літургія. Настоятель храму протоієрей Микола Вихор разом з іншими священиками Шацького благочиння та парафіянами молилися за багатостраждальну Україну, її владу та воїнів. Згадали в поминальній молитві і тих героїв, які поклали свої життя в боротьбі за незалежну Україну, зокрема загиблих рік тому під Іловайськом.
День Державного прапора України
Продовжилися заходи зі святкування Дня незалежності 23 серпня, коли по всій Україні також відзначають День Державного прапора України, який сьогодні є символом не лише держави, а й незламності та нескореності нації. О дев’ятій годині на центральній площі біля районного Будинку культури відбулась урочиста церемонія підняття Державного прапора України, участь у якій взяли керівники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, державних установ та організацій, представники політичних партій та громадських об’єднань, ветерани війни, демобілізовані військовослужбовці, учасники АТО, громадськість районного центру.
Прикордонники відділів прикордонної служби «Грабове» та «Піща» урочисто піднесли Державний прапор України до Ігоря Корольчука, голови Шацької РДА, та Сергія Віннічука, голови Шацької районної ради, котрі, схилившись на коліна, поцілували стяг. Під звуки Державного Гімну України над площею замайоріло синьо-жовте полотнище – символ нашої незалежної та суверенної держави.
Святкування Дня незалежності
Після урочистої церемонії підняття Державного прапора України заходи з нагоди Дня незалежності продовжились у сквері біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Для дітей була організована розважальна програма, а також для юних художників проведено конкурс малюнка на асфальті. Майже 20 учасників конкурсу малюнка старалися виразити у своїх дитячих шедеврах патріотичні почуття, зображуючи на асфальті гілля калини, жовто-блакитні стяги, тризуби, сердечка із неодмінними написами «Слава Україні!», «Героям слава!», «Ми – за мир!». У підсумку перше місце отримала Наумич Валерія і команда, друге місце дісталося Людмилі Демчук та Анні Губановій, третє – Івану Кропивнику, Іллі Саламатіну, Віктору Гужу. Усі переможці та наймолодші учасники отримали заохочувальні призи.
Тим часом у сквері біля пам’ятника Кобзареві демонструвалися виставки декоративно-прикладного мистецтва, проводилися майстер-класи народних умільців, конкурси вишиванок, рушників та ікон, вишитих власноруч, діяли книжкові полички та тематичні виставки, що висвітлюють історію державних символів України, українського державотворення. Яскравим та різнобарвним був парад вишиванок, коли усі учасники свята у вишиванках пройшлися колоною по центральній площі селища. А вже через декілька хвилин Валентина Ханзерук, директор районного Будинку культури, оголосила переможців у конкурсах вишиванок: у найкращу чоловічу вишиванку був одягнений житель селища Василь Семенюк (до речі, вишиваній сорочці Василя Марковича вже понад 50 років); власницею найкращої жіночої вишиванки стала Лариса Глушкова, жителька с.Ростань; найкращою дитячою вишиваною сорочкою визнано роботу учениці 9 класу Прип’ятської ЗОШ І-ІІІ ст. Дарини Шепелі, яку демонструвала Людмила Демчук. Призи за найкращі вишиті ікони отримали Катерина Кузнєцова (вишивка бісером) та Галина Занюк (вишивка хрестиком). Найкращі вишиті рушники на виставці мали майстрині Валентина Дибалюк (смт Шацьк) та Оксана Данилевич (с. Пехи). Усіх переможців також було відзначено призами: скатертинами та наборами для вишивання.
Учасники заходу рівно о12.00 год. приєднались до Загальнонаціональної хвилини мовчання та покладання квітів, корзин до пам’ятника Тарасу Шевченку. Цього дня у всіх храмах району під час недільної служби пройшли молебні за Україну та український народ.
Шацька районна рада та адміністрація висловлюють слова вдячності організаторам заходу та підприємцю Нелі Сацюк, голові Шацької ГО «Небайдужі», за надану можливість під час святкування придбати українські сувеніри, книги та іншу продукцію.
День незалежності в санаторії «Лісова пісня»
Здравниця на березі озера Пісочне об’єднала в День державного прапора України відпочивальників з усіх регіонів держави і навіть тимчасово окупованого Криму. Усіх їх хвилює доля України, усім болять її рани – навіть маленьким діткам, котрі брали участь у конкурсі малюнка на асфальті. «Україна єдина», «Це моя Батьківщина», «Слава Україні!» – всі творчі роботи мали патріотичні підписи, на всіх майоріли синьо-жовті національні прапори і сяяло сонце миру. Перемогу в конкурсі здобули всі без винятку юні учасники, за що отримали від організаторів подарунки: повітряні кульки, прапорці, солодощі. А от дорослі позмагалися з азартом у запальних «Козацьких розвагах», свою перемогу в волейболі, метанні мішків із сіном, піднімання гирі присвятивши головному святу країни. А ввечері, після благословення отця Петра Границького, настоятеля Свято-Аннівського храму с. Мельники, для відпочивальників був організований патріотичний концерт. Зірками сцени стали учасники народного ансамблю «Лісова пісня».
Віта ШЕПЕЛЯ, Мирослава ЦЮП’ЯХ.