На цю сесію давно чекали представники виконавчої влади району, новообрані депутати і громадськість. Рівно через місяць після місцевих виборів, 25 листопада, депутати в складі 26 чоловік зібралися в залі засідань Шацької районної ради, аби, нарешті, приступити до виконання своїх обов’язків та обрати голову районної ради. Сесію за участю голови Шацької РДА Ігоря Корольчука, яка ввійде в історію району, розпочала своїм виступом Ніна Сиротюк, голова Шацької районної виборчої комісії. Після підбиття підсумків виборів та визнання повноважень депутатів Шацької районної ради Ніна Василівна вручила обранцям депутатські посвідчення і побажала плідної, конструктивної праці у вищому органі місцевого самоврядування Шацького району. За її словами, до районної ради обрано 26 депутатів від 8 політичних партій: «Українського Об’єднання Патріотів – УКРОП» – 5, «ВО «Батьківщина» – 4, «БПП «Солідарність» – 4, Аграрної партії України – 4, Радикальної партії Олега Ляшка – 3, «Громадянської позиції» – 2, ВО «Свобода» – 2, «Наш край» – 2. Серед депутатів – 15 чоловіків, 11 жінок; віком від 18 до 25 років – 1 депутат, від 26 до 40 – 6 депутатів, від 41 до 50 – 9 депутатів, від 51 і старші – 10 депутатів. Вищу освіту мають 20 депутатів, загальну середню – 6, за фахом: 8 обранців – держслужбовці, 1 – представник місцевого самоврядування, 2 – «Укрпошти», 3 медики, 2 митники, 3 підприємці, 2 працівники лісового господарства, 5 тимчасово безробітних.
Депутати обрали тимчасову президію районної ради, у склад якої ввійшли Сергій Карпук, Ольга Сахарук, Сергій Сидорук, Володимир Найда. На посаду голови Шацької районної ради було висунуто дві кандидатури: Сергія Карпука, голову районної організації політичної партії «Українське Об’єднання Патріотів – УКРОП», та Сергія Сидорука, голову районної організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».
Перед голосуванням до трибуни районної ради вийшов депутат Володимир Найда, зробивши заяву про те, що вперше за роки існування району перед сесійним засіданням звучало слово «підкуп». Обранець не підкріпив конкретними фактами свої слова, не назвав жодного прізвища і водночас відмовився від пропозиції Ігоря Корольчука звернутися із письмовою заявою до присутнього в залі представника поліції.
Кожен із кандидатів на посаду голови виступив перед присутніми з власними програмами дій. Сергій Карпук працюватиме над об’єднанням усіх депутатських фракцій навколо ідеї покращення добробуту людей та перспективного розвитку територій. З його слів, вирішення проблем громади залежить від фінансування, тому залучення коштів у район – першочергове завдання для голови районної ради. З цього питання працюватиме в багатьох напрямках: сприяння надходження коштів у місцеві бюджети, залучення фінансових ресурсів державного та обласного бюджетів, участь у державних програмах; співпраця з зовнішніми інвесторами, грантодавцями і фондами, участь у проектах Євросоюзу, транскордонне співробітництво; створення сприятливого клімату для внутрішнього інвестора, який продукуватиме нові робочі місця і таким чином наповнюватиме районний бюджет. Також Сергій Вікторович вважає за необхідне ініціювати питання створення на території району курортної зони і почати працювати над тим, аби наші сільські громади зробити заможними і самодостатніми, незалежно від того, є на їхніх територіях доступ до рекреаційних ресурсів чи немає.
Сергій Сидорук пообіцяв знайти порозуміння з усіма лідерами політичних партій, налагодити співпрацю з Шацькою РДА, де на посаді першого заступника голови він здобув перший і особливо цінний досвід керівника. Працювати в районі є над чим, оскільки триває процес децентралізації влади та укрупнення сільських громад. Наближаються зміни, про які обізнана досить мала кількість людей. Сергій Федорович зобов’язується донести до жителів Шацького району всю важливу інформацію, аби нововведення працювали не проти громади, а в ім’я її інтересів; також завершити роботу по створенню стратегії розвитку району на 2016-2020 роки.
Після обрання лічильної комісії та дотримання всіх вимог відбулося таємне голосування. В результаті перемогу здобув Сергій Карпук, за якого віддали голоси 17 депутатів, у його опонента Сергія Сидорука – 9 голосів. Недійсних бюлетенів та тих, де не підтримано жодного кандидата, не було.
Питання про кандидатуру заступника голови районної ради і взагалі про доцільність введення цієї посади перенесене на наступне пленарне засідання сесії.
Мирослава ЦЮП’ЯХ.