Головна Цікаво Дізнайтеся, чи пройде ваша кухня санітарні норми

Дізнайтеся, чи пройде ваша кухня санітарні норми

1729

Ви знаєте, в яких місцях на кухні ховаються найбільш небезпечні бактерії? Розповідаємо, як стежать за безпекою приготування продуктів професіонали.

У ресторанах не смажать м’ясо на око

Шеф-кухар не смажить м’ясо на око — він використовує термометр, щоб стежити за температурою і ступенем готовності стейка. Щоб оцінити ступінь прожарювання, недостатньо просто подивитися на колір м яса. Крім того, що його можна пересушити і недосмажити, таке м’ясо або риба може бути небезпечна для здоров’я. Краще використовувати простий харчової термометр для перевірки.

Внутрішня температура готового страви:

Курка — 80 градусів; Баранина — 68 градусів; Яловичина — 60; Свинина — 80; Риба — 62. Як тільки готове, відразу ж подавайте на стіл.

Завжди зберігають продукти в холодильнику

У ресторанах ніколи не зберігають швидкопсувні продукти в теплі, тільки в холодильній камері за температури від 0-4 градусів. Вам теж варто наслідувати цьому прикладу. Після того, як повернетеся додому з сумкою продуктів, прибирайте їх в холодильник відразу. Навіть якщо ви дуже втомилися. Безпечне годину зберігання швидкопсувних продуктів — 2 години. А потім ніхто не гарантує їх свіжості. Так що якщо ви їдете на дачу з сумками продуктів в теплу пору року, і дорога займає багато часу, обов’язково беріть з собою сумку-холодильник.

Не чіпають лід руками

Ви коли-небудь бачили, щоб бармен взявши в руку кілька кубиків льоду і кинувши у склянку з коктейлем? Якщо побачите, не ходіть більше в такий заклад. Навіть на чистих руках багато бактерій, які миттєво вирушать в напій разом з льодом. Якщо вдома готуєте напої з льодом для дітей чи для вечірки, заведіть щипці для льоду або використовуйте льодогенератор з дозатором.

Постійно прибирають робочу зону

Стільниці варто приділяти особливу увагу після кожного приготування їжі. Існують дослідження, які доводять, що звичайна обробна дошка містить більше бактерій, ніж на сидінні унітазу! Сумно, але факт. Сіре м’ясо, яйця, брудні овочі і т. д. — все це так чи інакше стикається зі стільницею, дошками та кухонними приладами. Пам ” ятайте, що комбайни, блендери, м’ясорубки і т. д. також потрібно ретельно мити і протирати зовні після кожного використання.

Використовують багато рушників

У ресторанах завжди дуже багато кухонних рушників. Використання одного і того ж рушники для продуктів, посуд, протирання пролився крапель і витирання рук — заборонено. А у вас вдома скільки рушників на кухні? Рушники також необхідно праті тільки окремо, додаючи відбілювач і використовуючи найвищу температуру для прання. Можливо, буде зручніше використовувати паперові рушники в рулоні, які можна просто викинути після використання.

Протирають ручки шафок

Кожен вечір менеджер ресторану проводити ретельну перевірку, всі відмито і очищене. І існує цілий список санітарних вимог, які повинні бути виконані перед тім, як ресторан закриє свої двері. Крім плити, посуд і кухонного миття, до списку промов, які повинні бути відмиті і почищені, обов’язково входять:

  • ручки шафок;
  • ручки побутових приладів;
  • кухонний фартух;

Щоб відчистити їх швидше, можна використовувати суміш оцту з водою.

Миють підлоги

На підприємствах громадського харчування підлоги покривають тільки керамічною плиткою, тому що її простіше відмити. В ідеалі підлоги будинку теж слід протирати кожен день, і не забувати про плиткових швах, де також накопичуються бактерії, а пролиті рідини відразу прибирати паперовими рушниками або серветкою. Дерев’ яні підлоги на кухні можна обробити розчином води з оцтом. Запах швидко випарується, а покриття буде чистіше.

Ретельно миють фрукти і овочі

На шкірці овочів і фруктів містяться не тільки бактерії, але і хімічні речовини, якими фрукти обробляються. І, виявляється, одними з найбрудніших фруктів є цитрусові: апельсини, лимони, мандарині і лайми. Їх обов’язково потрібно мити перед вживанням, а краще використовувати спеціальну щіточку або засіб для миття фруктів і овочів.

Завжди перевіряють терміни придатності

Термін зберігання є обов’язковим пунктом до виконання. Не нехтуйте цими цифрами, навіть якщо їх не завжди легко знайти на упаковці. Це дуже небезпечно і може призвести до отруєння. Якщо термін зберігання сиру або йогурту закінчився ще вчора, не потрібно ризикувати своїм здоров ” ям.