Саме це єдине питання виносилось на розгляд позачергової сесії Шацької районної ради, яка відбулася 22 січня під головуванням Сергія Карпука, голови Шацької районної ради, та за участю першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Сидорука.
Депутатське звернення до народного депутата України Степана Івахіва та голови Волинської ОДА Володимира Гунчика, яке підтримала районна рада, озвучив депутат Петро Цвид. У ньому вони знову просили народного депутата сприяти вирішенню питання про виділення коштів із транспортно-дорожнього фонду для покриття асфальтом дорогу державного значення Т-0306 сполученням Шацьк-Вілиця-Кропивники-Прип’ять протяжністю 23 км.
«Неодноразово депутати Прип’ятської сільської ради, депутати районної ради зверталися до керівництва Шацького району, Волинської області, департаменту доріг у Волинській області щодо необхідності серйозного ремонту названої дороги. У 2012 році відповідно до угоди регіонального розвитку Волинської області, укладеною Кабінетом Міністрів і Волинською обласною радою, на капітальний ремонт автомобільної дороги Т-0306 були передбачені кошти в розмірі 23 млн. грн. Службою автомобільних доріг області даний об’єкт був включений до плану робіт на 2013-2014 роки. В той же час у грудні 2013 року невідомо за які кошти та дуже швидкими темпами було зроблено ремонт дороги Любохини-Прип’ять. Зважаючи на те, що роботи проводились взимку, стан дороги від такого ремонту став ще гіршим. Волинська обласна рада на звернення депутатів Прип’ятської сільської ради від 3.09.2014 року проінформувала про те, що на виконання підпункту 6 спільної угоди щодо регіонального розвитку Волинської області, укладеною між КМ України та Волинською облрадою, на капітальний ремонт дороги Т-0306 кошти з державного бюджету не надходили, хоча цей об’єкт подавався до включення плану робіт на 2013-2014 роки. В той же час у Шацьку з нуля була збудована об’їзна дорога ур. Ведмедики-Світязь та розпочалось будівництво дороги Гряда-Пульмо, яка до цих пір не завершена. Дорога, за яку ми просимо, це найкращий і найкоротший шлях з Ратнівського, Старовижівського, Камінь-Каширського районів до Шацького, звідки їздять на відпочинок до «Лісової пісні» діти з чорнобильської зони. Від стану цієї дороги залежать пріоритети розвитку сіл Вілиця, Кропивники, Прип’ять. Також на базі району планується створити потужну курортну зону, тому в перспективі відремонтована дорога розвантажить потік автомобілів по двох міжнародних трасах. Ми сподіваємося на ваше розуміння та підтримку», – озвучив депутат.
Ще одне депутатське звернення озвучила Наталія Новікова, яке стосувалося передбачення коштів (коли будуть розглядатися зміни до районного бюджету на 2016 рік) на безкоштовне харчування учнів 1-4 класів – дітей військовослужбовців та учасників АТО. Таких дітей у районі на даний час є 48.
Перед прийняттям рішення про розподіл субвенції на фінансування закладів первинної медико-санітарної допомоги та вторинної медичної допомоги на 2016 рік присутні заслухали звіт генерального директора ТМО Любомльського і Шацького районів Володимира Дибеля (про використання міжбюджетного трансферту Любомльському районному бюджету на утримання установ охорони здоров’я Шацького району у 2015 році). За цей період на утримання Шацької районної лікарні використано 7 млн. 477 тис. грн., з них на оплату праці – 4 млн. 175,8 тис. грн., нарахування на заробітну плату – 1 млн. 96 тис. грн., використання товарів та послуг – 1 млн. 89,3 тис. грн., придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів – 189,8 тис. грн., продуктів харчування – 122,9 тис. грн., оплата послуг (крім комунальних) – 64,7 тис. грн., оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 269,3 тис. грн. У лікарні є усі необхідні медикаменти для надання першої медичної допомоги в першу добу перебування хворого у стаціонарі. Окрім того, як зазначила Світлана Крецу, головний лікар Шацької районної лікарні, передбачено медикаменти для лікування у стаціонарі інвалідів, учасників війни та АТО (40 грн. в день) та харчування (35 грн. в день), дітей-сиріт (забезпечуються лише найнеобхіднішим). В педіатричному відділенні є найнеобхідніші медикаменти (противірусні та жарознижуючі) для першої доби лікування. Вартість одного ліжко-дня у педіатричному відділенні становить 248 грн., а терапевтичному – 218 грн. (сума включає заробітну плату медиків, затрати на медикаменти та харчування).
Звітувала про використання коштів міжбюджетного трансферту Любомльському районному бюджету на утримання установ охорони здоров’я Шацького району у 2015 році головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів» Тетяна Васенько. Загалом на утримання закладів охорони здоров’я Шацького району у 2015 році було виділено 3 млн. 174 тис. грн., з них заплановано було використати на первинку Шацького району 2 млн. 879 тис. грн., на утримання адміністративного апарату – 298,5 тис. грн. Всього було використано за 12 місяців 3 млн. 124 тис. грн., з них 2 млн. 849 тис. грн. – на амбулаторії та ФАПи, 275 тис. грн. – на адмінкорпус. Залишок становить 50 тис. грн. Заощаджені кошти будуть використані на оплату проектно-кошторисної документації по Піщанській та Пульмівській амбулаторіях. Загалом забезпечення ФАПів та амбулаторій району медичним обладнанням становить менш ніж 50%. Якщо ж, за словами Тетяни Савівни, кошти між первинною та вторинною ланками медицини будуть розподілені у співвідношенні 30х70, то ФАПи та амбулаторії втримаються на плаву, хоча, можливо, доведеться скоротити кількість ставок по деяких установах.
Голова районної ради Сергій Карпук проаналізував кошторис Шацької районної лікарні на 2016 рік в порівнянні з видатками в 2015 році. Як він зазначив, на цей рік район має мінімальний фінансовий ресурс, який мають оптимально розподілити між ФАПами району та лікарнею – це 9 млн. 969 тис. грн., що менше, ніж у минулому році. Тож до розподілу субвенції потрібно підійти зважено та обдумати кожну цифру. Фінансовим управлінням РДА та головою районної ради було докладно проаналізовано кожну статтю видатків, які пропонується на цей рік на первинну ланку медицини та лікарню. Так, як зазначив Сергій Вікторович, у кошторисі, запропонованому від ТМО Любомльського і Шацького районів на фінансування лікарні, є дещо перебільшені цифри на деякі статті видатків, які нічим не обґрунтовані. Тож окремі з цих видатків Сергій Карпук пропонує залишити на рівні минулого року, деякі – зменшити. Збільшені будуть видатки на захищені статті (заробітну плату та нарахування на неї, оплата комунальних послуг).
Олександр Бебко, начальник управління фінансів РДА, аналізуючи видатки на первинну ланку медичної допомоги, повідомив, що у листі обласної державної адміністрації рекомендовано видатки на ЦПМСД передбачити не менше ніж 35%, на лікарню – 65% (минулий рік – 30 на 70). В цьому ж році видатки на первинну та вторинну ланки медицини районною радою пропонується розподілити у співвідношенні 32,5% на 67,5%.
В ході обговорення та конструктивного діалогу, враховуючи запити керівників медичних установ та проведений аналіз, депутатами районної ради прийняте рішення перерозподілити субвенцію на фінансування галузі охорони здоров’я на забезпечення функціонування закладів первинної медико-санітарної допомоги та вторинної медичної допомоги, що передається міжбюджетним трансфертом Любомльському районному бюджету на 2016 рік у співвідношенні: 32,5% – на КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів», 67,5% на вторинну ланку, тобто на Шацьку районну лікарню ТМО Любомльського і Шацького районів.
Віта Шепеля.