Яке ім’я дати новонародженій дитині? Це складне питання для багатьох майбутніх батьків постає задовго до її народження, адже це – дуже відповідальна справа, бо багато хто вірить, що з ім’ям дитини визначається її доля та майбутнє. Хтось обирає ім’я для дитини завчасно, хтось чекає її народження, і вже тоді визначає, яке ймення їй дати. Багато батьків називають своїх дітей, орієнтуючись на ім’я святого, день па’яті якого відзначається. Хтось називає дитя на честь родичів (бабусь, дідусів, прабабусь та прадідів). Дехто з батьків хоче дати неповторні та оригінальні імена своїй новонародженій дитині. А є й такі, що орієнтуються на новомодні віяння, родинні традиції, навіть політичні погляди.
Тож якими найбільш популярними та рідковживаними іменами в Шацькому районі називали малюків у 2016 році?
Хлопчиків найчастіше називали Арсенами, Артемами, Богданами, Данилами, Кирилами, Матвіями, Максимами, Романами, Станіславами, Юріями. Серед дівчачих імен у 2016 році найбільшу популярність мали імена Ангеліна, Анна, Вероніка, Вікторія, Єва, Соломія, Дарина, Зоряна, Злата, Софія.
Рідше новонароджених хлопчиків називали Давид, Захар, Ілля, Костянтин, Родіон.
Зареєстрований у минулому році й хлопчик з іменем Таір. Якщо ж проаналізувати рідковживані імена дівчаток, то їх у минулому році називали не лише екзотичними іншомовними іменами (Еріка, Евеліна, Емілія, Ніколь, Мілана), а й більш притаманними для українців: Романа, Варвара, Ксенія, Надія. Такий виходить парадокс.
Бажано, щоб обране ім’я для дитини подобалося обом батькам. Інакше вдома у дитини обов’язково з’явиться друге ім’я. До речі, можна офіційно дати дитині подвійне ім’я та записати його у свідоцтві про народження і в паспорті, що тепер також набирає все більшої популярності.
Попри все, як би батьки не називали дитину, варто подумати про те, аби її ім’я гармонійно поєднувалося із прізвищем та по батькові, думати про дитину та її інтереси і не забувати, що з цим іменем вона буде жити все життя.
Віта ШЕПЕЛЯ.