Головна Цікаво Любителям електронних сигарет рекомендують берегти зуби

Любителям електронних сигарет рекомендують берегти зуби

1468

Зростаюча популярність вейпінгу та електронних сигарет обумовлена, перш за все, свідомим вибором величезного числа курців, охочих знайти менш небезпечну для здоров’я альтернативу тютюнопалінню, а також позбутися згубної звички за допомогою засобів, які гарантують максимально близьку підміну відчуттів. Найімовірніше, саме з цієї причини сьогодні зустріти на вулиці людину з електронною сигаретою в руці так само просто, як і звичайного курця. Більш того, про популярність даної альтернативи тютюну свідчить і величезна різноманітність пристроїв, представлених в будь-якому вейп-шопі країни. Чого вартий тільки асортимент онлайн-магазину CloudFall – зорієнтуватися в цьому розмаїтті швидко виявляється досить непросто.

Тим часом, якщо ще 10 років тому вейпінг як явище був занадто новим і абсолютно не вивченим. То зараз вчені поступово розбираються в його особливостях, завдяки чому з’являються результати все більше нових і нових досліджень. Деякі з них спростовують ряд поширених «страшилок» про електронні сигарети, інші ж, навпаки, виявляють негативні моменти, про які любителі «смачної пари» могли не знати. Наприклад, не так давно користувачам електронних сигарет було рекомендовано уважніше ставитися до своїх зубів, оскільки вейпінг виявився у відносній ступені шкідливим для них.

Як показало нове дослідження, проведене фахівцями Стоматологічного коледжу в американському штаті Огайо, під впливом ароматизованої пари бактерії в ротовій порожнині помітно швидше розмножуються і утворюють захисну плівку, що веде до прискорення розвитку і розмноження хвороботворного середовища. Результати цього дослідження його автори вже опублікували в спеціалізованому виданні Science Advances.

В рамках свого експерименту американські вчені зібрали зіскрібки з поверхні зубів 25 курців тютюну і 25 користувачів електронних сигарет. Крім того, в дослідженні також взяли участь 28 осіб, які використовують як звичайні, так і електронні сигарети, а також 25 осіб, які ніколи не торкалися ні до першого, ні до другого способу насичення організму нікотином.

Як з’ясувалося, мікроби в ротовій порожнині вейперів знаходяться в постійному стані стресу і виробляють понад 280 різних генів. В такому стані бактерії активно утворюють щільні захисні плівки, що сприяє підвищенню їх виживання і провокує розвиток захворювань ясен і зубів у людини. На думку вчених, цей ефект може бути пов’язаний з пропіленгліколем і гліцерином, які складають основу рідини для електронних сигарет.

Крім того, стверджується, що на розвиток серйозних змін в мікрофлорі порожнини рота в даному випадку потрібно 3-12 місяців, що значно швидше тих змін, які відбуваються при курінні звичайних сигарет, використанні антибіотиків або навіть зміні режиму харчування.