Головна Цікаво Догляд за рулонним газоном на дачі

Догляд за рулонним газоном на дачі

1216

На дачі набридло полоти бур’яни? Всі спроби зробити газон не вдалися? Погляд хоче чіплятися за красиву соковиту зелену галявину перед будинком? В такому випадку вихід один – постелити рулонний газон. Такий газон буде довго служити своїм власникам при дотриманні нескладних правил догляду. Полив газону Рулонний газон являє собою суміш трав, тому правильний своєчасний полив життєво необхідний для рослини. Вода сприяє розвитку здорового зеленого покриття. Вперше полив здійснюють відразу після укладання. Важливо не нехтувати цим, так як поліпшується приживлюваність трави. Протягом першого тижня після укладання полив здійснюємо 2 рази в день: вранці і ввечері. Починаючи з другого тижня, переходять на 3-х кратний полив в тиждень. Якщо погода в цей час сильно спекотна, то 4 рази на тиждень. Через місяць газон вимагає поливу в міру висихання землі.

Загальні правила поливу:

  • Рясний і рівномірний полив по всьому периметру газону.
  • Чи не поливати струменем зі шланга. Правильний полив виглядає як дощ чи розсіяні краплі зі спеціального розпилювача.
  • Чи не поливати траву в денний час. Кращий час для цієї мети – ранок або вечір.
  • Чи не перезволожувати грунт. Газон, який вже прижився, вимагає близько 10 літрів води на метр квадратний. Полив повинен бути таким, щоб вода проникла всередину грунту до 15 см. Це сприяє зростанню коренів в глибину, а не поверх грунту. Але при цьому не повинно бути заболочених ділянок. Застій води викличе захворювання газону і може стати причиною його загибелі. Важливо, щоб у газону був зроблений хороший дренаж, тоді і проблем із застоєм води не буде.
  • Навесні і восени полив не такий інтенсивний і частий як влітку.
  • Навесні краще рівномірно розподілити сніг по поверхні газону. Тоді трава буде рівномірно зволожена і захищена від можливих заморозків.

Стрижка газону

Стрижку здійснюють садово – паркової технікою. Найкраще підходить циліндрична газонокосарка, але можна використовувати тримери, косу, ручні ножиці. Без стрижки ніяк не вийде добитися красивого пухнастого зеленого килима. Після укладання рулонного газону перший раз стрижемо його через тиждень. За цей час трава вкорениться і дасть молоду поросль. Друга стрижка повинна бути через 2-3 тижні після першої. Далі в міру росту трави. Найкраще стригти траву, коли її розмір коливається від 4 до 9 см. Щоб трава зістригають, а не м’ялася під газонокосаркою, стежте за гостротою ножа. Тупим ножем можна вирвати дерен. Важливо підстригати траву під кутом до напрямку укладання. Спочатку проходять по смузі по 2 сторонам газону, потім косять смугами перпендикулярно. Стрижку трави здійснюють в суху погоду. Скошена трава акуратно забирається граблями. Це запобіжить гниттю, поява моху, дасть доступ кисню до коренів рослин. Стрижка допомагає боротися з бур’янами.

харчування газону

Основа рулонного газону – це злаки, які ростуть дуже швидко. Тому їх потрібно постійно підгодовувати комплексними і мінеральними добривами. Найбільше траві потрібно азот, фосфор і калій.

  • Азот потрібний для активного нарощування зеленої маси. Підкірку азотом проводять навесні, так як саме в цей час трава відновлюється після холодів і активно зростає. Азотні добрива – це сечовина, натрієва селітра, аміачна селітра та ін.
  • Фосфор покращує кореневу систему, сприяє її розростання, відповідає за накопичення поживних речовин, готує рослина до зими. Вносять восени у вигляді суперфосфатів.
  • Калій допомагає пережити зимові холоди і морози, сформувати хороший імунітет для рослини. Вносять восени у вигляді хлористого калію, сульфату калію, калійної солі.

Влітку підгодівлю проводять комплексними добривами, так як потрібна і гарна зелена маса, і хороша міцна коренева система. Без належного догляду рулонний газон швидше за все придбаний не естетичний вигляд. Але, як видно з рекомендацій вище, догляд за ним нескладний, не займає багато часу, а значить м’який килим буде довгі роки радувати свого власника.