Головна Цікаво Паливні пелети їх основних особливості

Паливні пелети їх основних особливості

2517

Якісне та безпечне біопаливо може бути корисним не тільки в будинках, де немає газифікації. Воно прекрасно замінює дрова в процесі розпалювання лазні або приготування їжі.

Що таке паливні пелети і як їх виробляють?

Паливні пелети – це особливий тип біопалива, що виробляється, в основному, з відходів деревообробної галузі, а рідше – сільськогосподарського аграрного сектора. Але це зовсім не означає, що така продукція – малоефективна і швидше застосовується як додаткова сировина в опаленні. Навпаки, тирса і залишки деревини перетворюються в екологічне і економне паливо, яке може забезпечити теплом великі площі.

Виробництво пелет складається з трьох основних етапів:

  • Підготовчий. Масу з тирси та іншого деревної сировини добре промивають і очищають. Після її просушують, щоб рівень вологості був не більше 14%. У деяких випадках технологія виробництва вимагає досягнення показника в 10%. Як тільки процес просушування закінчений, маса готова до подальшої обробки і формування готового продукту.
  • Яка Формує. На цьому етапі масі надають певну форму, тобто вона проходить процес гранулювання. Під високим тиском сировину позбавляється від повітря і залишкової вологи, а після настає черга гранулятора. Природне речовина, що клеїть, прес і форми дозволяють отримати щільні пелети, які не розсипаються на порох, горять повільно, але ефективно.
  • Охолоджувальний. Коли прес витягує весь повітря з гранул, вони отримують правильну форму, їх необхідно охолодити. Після цього пелети сортують, пакують для транспортування. Вони готові до використання відразу після покупки.

Технологія, на перший погляд, вкрай проста і зрозуміла, але має свої підводні камені. Дуже важливо купувати продукцію перевірених виробників, оскільки вони використовують якісну сировину і правильні преси. Якщо на виробництві припуститися помилки, повітря і волога залишаться в гранулах. Через це вони не тільки будуть горіти швидко, погано і без високої тепловіддачі. Їх неможливо буде зберігати і використовувати тривалий час. Загалом, у продавця завжди варто уточнювати, з якої деревини і в яких умовах були проведені пелети.

Основні види паливних пелет

Такий тип сировини для опалення відрізняється відразу за кількома параметрами. Це розміри, цілі використання і вихідна сировина. Від останнього безпосередньо залежить якість і зручність застосування палива.

Отже, в залежності від використаної сировини пелети можуть бути індустріальними, білими або аграрними. У першому випадку гранули мають характерний сіро-коричневий відтінок, який їм дає кора, яка присутня в складі. Такі вироби створюють з відходів дерева, що не пройшов процес окорки і, власне, зайвої кори. Через складу пелети можуть давати багато диму. Також для них потрібна спеціальна опалювальна система. Але вартість індустріальних гранул досить низька. І це – при високій тепловіддачі.

Білі паливні пелети – найдорожчі, але також найбільш ефективні, якісні, універсальні у використанні. Назва вони отримали через білястого світлого кольору. Їх створюють з тирси деревини твердих порід, що пройшла окорке. Біле сировину горить повільно, дає багато тепла при мінімальній кількості диму та іскор. Після нього практично не залишається золи, оскільки вугілля теж прогорають і дають тепло.

Агрогранули – рідкісний тип продукції, який отримав таку назву через те, що для його виробництва використовують відходи сільськогосподарських рослинних культур. Простіше кажучи, такі гранули – це спресована і висушена лушпиння рису, гречки або будь-якого іншого зерна. Така сировина використовується швидше в промислових цілях і не дуже підходить для побуту, оскільки при горінні виділяє дим і сильний запах. Знову ж таки, все залежить від технології та вихідної сировини виробництва. Деякі агрогранули не сильно поступаються за якістю індустріальним. Особливо, якщо в складі є швидко займиста солома.

Переваги використання паливних пелет

Така сировина підходить як для повноцінного опалення приміщень, так і для приготування їжі. Пелетне біопаливо має високі теплотворними якостями. Для порівняння, дрова виділяють в процесі згоряння від 1500 до 2000 ккал / кг тепла, в той час як пелети досягають рівня в 4000 ккал / кг і вище.

Завдяки тому, що гранули виробляють з відходів промисловості, таке паливо можна сміливо назвати екологічним. Воно економить ресурси, не шкодить навколишньому середовищу і не виділяє в повітря токсичних речовин.