З метою контролю за виконанням розпорядчих документів Волинської ОДА 20 березня в Шацьку була проведена виїзна нарада з участю керівників обласних підрозділів і начальників управлінь облдержадміністрації, голів сільських і селищної рад, керівників установ та організацій району, начальників відділів Шацької РДА. Головував на офіційному зібранні Леонід Кирильчук, начальник управління інфраструктури та туризму облдержадміністрації, взяли участь Володимир Найда, голова Шацької РДА, та Володимир Голядинець, голова Шацької районної ради.
Микола Кревський, начальник управління Держтехногенбезпеки у Волинській області, поінформував шачан про стан пожежної безпеки на об’єктах району з масовим перебуванням людей. Основними порушеннями, за які відповідальні посадовці понесли покарання, Микола Олександрович назвав відсутність блискавкозахисту та вогнегасників, несправні електроприлади. Також було висвітлено тему готовності підрозділів МНС до можливого підтоплення населених пунктів. Микола Кревський порадив переймати досвід сусідньої Польщі, де кожен господар робить значну роботу з недопущення підтоплення власного обійстя, не чекаючи сторонньої допомоги. Світязький сільський голова Микола Цвид у запитанні до керівника порушив одну з болючих проблем сільської ради – відсутність умов для того, щоб пожежний автомобіль Шацького національного природного парку зміг виїжджати на пожежі. Останнім часом у населених пунктах частими стали пожежі, у яких повністю згоряють нові житлові будинки. Представники районної влади відзначили, що питання належить до їхньої компетентності, вони ж і працюватимуть над його вирішенням.
Питання ремонту доріг комунальної власності висвітлив Леонід Кирильчук, відзначивши, що Шацький район у минулому році непогано спрацював, на відміну від багатьох районів області, які освоїли кошти лише на 50%. Також застеріг від того, що потрібно буде відповідати за нераціональне освоєння коштів, передбачених на дороги, що знаходяться на експлуатаційному утриманні. В цьому році планується капітальний ремонт дороги комунальної власності у с. Пулемець (на позачерговій сесії районної ради було виділено 7 000 грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації). Леонід Олексійович висвітлив і пункт про пасажирські перевезення, поінформувавши присутніх про зміни до Закону «Про автомобільний транспорт», відповідно до яких формуванням маршрутів, проведенням конкурсів на перевезення пасажирів та іншим будуть займатися райдержадміністрації. Було озвучено на нараді і проблему районного значення – неможливість доїхати до районного центру жителям Грабівської сільської ради.
В’ячеслав Савенко, начальник державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці ТУ Держгірпромнагляду у Волинській області, відзначив, що за 2012 рік на підприємствах Волині було травмовано 192 людини. В Шацькому районі, на щастя, випадків травматизму не було. Єдине, над чим потрібно працювати – це провести реєстрацію опалювальних котлів у школах району, головам сільських і селищної рад – поінформувати населення про неможливість експлуатації тракторів, не забезпечених електростартерним запуском.
Володимир Бондарук, заступник директора департаменту житлово-комунального господарства області, аналізуючи діяльність КП «Будинкоуправління», відзначив, що рівень покриття витрат по водовідведенню в смт Шацьк – 89%, тобто витрати перевищують доходи. Працювати потрібно над питаннями тарифоутворення (піднімати тарифи не для населення, а для бюджетної сфери і комерційних споживачів), розроблення схеми оптимізації системи водопостачання (в іншому випадку годі й сподіватися на інвестиції в сферу), проведення хлорування води в колодязях. Повідомив Володимир Віталійович і приємну новину про те, що в минулому році Шацький район зайняв третє місце в області з енергозбереження.
Зі змінами до законодавства у сфері містобудування ознайомив учасників наради Яким Сеник, начальник управління містобудування та архітектури Волинської ОДА, наголосивши, що в 2013 році діятиме система спрощення дозвільно-погоджувальних процедур у сфері будівництва. Нова дозвільна система побудована на декларативному принципі, коли забудовник, щоб почати будівництво, лише заповнює декларацію і передає її у відповідні дозвільні органи. Місцеві ради отримають дозвіл використовувати кошти бюджету розвитку на розроблення містобудівної документації. Водночас місцевим радам заборонятиметься приймати рішення з питань надання, виділення земельних ділянок з земель державної та комунальної власності для містобудівних потреб, а також з питань про зміну цільового призначення земельних ділянок без наявної містобудівної документації. Зі слів співдоповідача Андрія Пирога, заступника начальника інспекції державного архітектурно-будівельного нагляду в області, велику роль у новій дозвільній системі відіграє «будівельна амністія», яка передбачає спрощення системи введення в експлуатацію самовільно побудованих індивідуальних житлових будинків і об’єктів I-II категорій складності.
Мирослава ЦЮП’ЯХ.