9 травня минуло 68 років з того пам’ятного для людей старшого покоління дня, коли країни Східної Європи були звільнені від німецько-фашистських загарбників. Перемога в цій війні – це великий подвиг наших дідів і прадідів, пам’ятати про який – наш довічний обов’язок, а ще – докласти усіх зусиль, аби про нього пам’ятали і наступні покоління. І чим більше часу минає від знаменної дати – тим більш значущою є вона для нас. Вклонитися пам’яті полеглих воїнів прийшли до пам’ятника Невідомому солдату Володимир Найда, голова Шацької РДА, Володимир Голядинець, голова Шацької районної ради, Віктор Сорока, Шацький селищний голова, а також ветерани Великої Вітчизняної війни. За традицією, панахиду за загиблими воїнами відслужив настоятель храму Різдва Богородиці смт Шацьк отець Микола Вихор.
Мабуть, ще жодного року святкова колона, формування якої відбувалося біля районного Будинку культури, не була такою великою, як цього. Працівники установ та організацій району, жителі селища, учні школи, студенти та викладачі Шацького лісового коледжу з вінками та квітами прямували до обеліску Слави, аби вшанувати тих, хто поклав свої життя на вівтар Великої Перемоги, подякувати ще живим учасникам бойових дій, котрі з молодечим запалом крокували на початку колони. Підсилювало відчуття свята Перемоги гра двох духових оркестрів – Шацької дитячої музичної школи та районного Будинку культури.
Вітальну промову з нагоди чергової річниці Перемоги зачитав Володимир Голядинець, до слів якого приєднався і Володимир Найда. На прикладі історії власної родини він відзначив, що війна залишила слід чи не у кожній волинській сім’ї і що забувати про той вклад у Перемогу, який ціною власного життя та здоров’я зробили 68 років тому наші рідні, ми не маємо права. Від імені ветеранів дякували усім за хороші слова, вшанування пам’ятного дня Перемоги голова районної ради ветеранів Адам Дударчук, почесний голова районної ради ветеранів Костянтин Чесноков. Слова вдячності тим, хто випробував на собі усі жахи війни, хто наближав день Перемоги, жертвуючи кров’ю і життям, хто передав новим поколінням відновлену країну та мирне життя, висловив від молоді студент Шацького лісового коледжу Назар Шопук. Хвилиною мовчання присутні віддали шану тим, хто не повернувся з війни. В пам’ять про них наприкінці мітингу і пролунали три бойові постріли.
Продовжилося святкування Дня Перемоги у сквері біля пам’ятника Тарасові Шевченку, де зі сцени лунали пісні воєнних та повоєнних років, які стали улюбленими не тільки для ветеранів, а й для багатьох інших поколінь людей. Українські народні пісні у виконанні народних аматорських колективів «Горлиця» РБК, «Лісова пісня» однойменного санаторію, народного ансамблю народних інструментів РБК «Веретено», учнів та викладачів дитячої музичної школи та ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк порадували усіх глядачів. Разом з тим бажаючі могли позмагатися у шашках та вправності кидати дротики у ціль (дартсі). Різноманітні розваги були організовані і для дітей – скакання на батуті, ковзання з надувної гірки. На завершення свята показові виступи вихованців Шацької ДЮСШ, які відвідують заняття з боротьби дзюдо, порадували усіх глядачів, адже засвідчили, що в нашому краї ростуть гідні майбутні захисники Вітчизни.
Віта ШЕПЕЛЯ.