Головна Свято Все найкраще, що є на землі, освячене матір’ю

Все найкраще, що є на землі, освячене матір’ю

2867

В травні в Шацькому районі, як і в Україні в цілому, відзначалося декілька шанованих та відомих свят. Безперечно, День матері та День сім’ї – найбільш зворушливі і близькі серцю кожної людини, тому що всі з дитинства несуть у душі єдиний неповторний образ своєї мами.

Тільки вона завжди зрозуміє, пробачить, пожаліє і щиро лю­битиме дитину. А щасливі діти ростуть лише в дружній сім’ї! Тому два свята – як одне ціле.

15 травня, в День сім’ї, в ра­йон­ному Будинку культури вітали ба­гатодітних матерів, які наро­дили й виховують 6 і більше дітей. Сергій Пархонюк, заступник го­лови Шацької РДА, Людмила Єро­фєєва, заступник голови Шацької районної ради, Лариса Демакова, головний спеціаліст відділу у сп­ра­вах сім’ї, молоді та спорту Ша­ць­кої РДА, та Валентина Хан­зе­рук, голова районної жіночої ради, побажали всім матерям здоров’я, невичерпної життєвої енергії, ро­динного благополуччя, щастя й добра на довгі літа. В усі часи по відношенню держави до сім’ї можна було судити про саму країну. Нині, зі слів Сергія Пар­хонюка, держава приділяє мак­си­мум уваги і матерям, що народ­жують дітей, і сім’ям. На святі було вручено медалі і посвід­чення про присвоєння звання «Мати-героїня» таким багатодітним ма­терям: Пелагії Никифорівні Оме­льчук, Світлані Іванівні Гарват, Валентині Павлівні Богдан, Галині Іванівні Дубині, Тетяні Петрівні Гусейновій, Галині Олександрівні Верчук. Всього в районі майже 400 матерям присвоєно це зван­ня. Всі присутні на святі матері отримали від організаторів квіти і подарунки, пригостилися стравами зі святкового столу, з задо­во­­ленням послухали виступ ансамблю народних інструментів Ша­­цького РБК «Веретено» (керівник Олександр Матяшук).

Традиційну зустріч з нагоди міжнародного Дня матері та Дня сім’ї організували для вагітних жінок і в кабінеті жіночої консультації Шацької районної лікарні працівники ШРЦСССДМ. Наталія Новікова, головний спеціаліст центру, розповіла про походження свят, при­вітала вагітних жі­нок з такою важ­ли­вою подією у житті кожної сім’ї, як на­родження дитини. В свою чергу, Люд­мила Смоляр, в.о на­чальника цент­ру, подарувала жін­кам на згадку фотоаль­боми, аби вони могли довго збері­гати па­м’ять про щас­ливі роки мате­ринства.

Довідка.

У Ша­ць­кому ра­­йоні про­жи­ває всього 2 160 сімей, у тому числі 1 174 мо­­лодих, 337 бага­то­діт­них (в них ви­хо­вується 1 165 ді­тей), 115 не­повних.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.