Головна Наради, сесії Світязь не хоче нового дитячого садка

Світязь не хоче нового дитячого садка

3177

5 березня під головуванням Миколи Цвида, Світязького сільського голови, відбулася чергова сесія Світязької сільської ради. Участь у засіданні взяли Василь Голядинець, голова Шацької РДА, та Іван Коваль, директор КП «Будинкоуправління».

Оскільки головний бухгалтер сільради перебувала на лікарняному, про внесення змін до рішення «Про сільський бюджет на 2018 рік» поінформував депутатів і запрошених Микола Цвид. З його слів, сільська рада має перехідних залишків 283 тис. грн. Їх пропонувалося вкласти в управлінську сферу, дитсадок (матеріали, послуги, зарплата, оплата електроенергії тощо), утримання Трудового архіву (12 тис. грн.), придбання планшетів для працівників поліції; придбання, встановлення та утримання в Світязі відеокамер; у благоустрій, ремонт доріг (послуги екскаватора та грейдера), на відзначення Дня Перемоги. Витрати з бюджету розвитку: коригування кошторису по проекту електропостачання по вулиці Солов’їна в Світязі, придбання ноутбука в дитсадок, придбання котла опалення в приміщення сільського Будинку культури, де почали проводити дискотеки.

Василь Голядинець, а перед тим депутат сільської ради Ігор Сакура пропонували передбачити кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво дитсадка або, принаймні, на проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки. У Світязі – найбільша у районі черга в дитсадок. Село розбудовується, народжуються діти, тому сьогодні є велика потреба у будівництві нового сучасного приміщення ДНЗ. Це робота клопітка і довготривала, тому зволікати не можна, буде проект – знайдуться джерела фінансування – наголосив Василь Голядинець. Тим більше, що будівництво можна буде здійснювати почергово, як от у Шацькій школі-гімназії.

Інакшої думки дотримується Микола Цвид, який зазначив, що минулого року сільська рада вклала у розробку проектної документації 700 тис. грн. Проте на сьогодні – жодних реальних результатів. Поки не запрацюють проекти, у які сільрада вклала кошти (каналізування, ремонт доріг, освітлення вулиць), нові, зокрема, і по дитсадку, не починатимуть.
Голова РДА йому заперечив: всі документи на великий інфраструктурний проект каналізування вартістю 65 млн. євро, в які вкладав гроші і Світязь, сьогодні підготовлені і знаходяться в м. Брюссель (Бельгія). Заявка на проект розглядатиметься Єврокомісією поза конкурсом і є впевненість, що район отримає кошти на його реалізацію. Сьогодні, зі слів Василя Володимировича, до співфінансування проектів долучаються державний та обласний фонди регіонального розвитку, народний депутат Степан Івахів (кошти зі соцеконому, за які, для прикладу, був реконструйований сквер у Шацьку). Проте для них головною підставою для виділення грошей на будівництво об’єктів є проектна документація. Попри переконливий виступ голови РДА і те, що більшість депутатів сільради були готові підтримати рішення про передбачення коштів на проект по дитсадку, сільський голова впродовж сесійного засідання більше не повертався до питання про будівництво приміщення ДНЗ.

На сесії депутати затвердили програму соціально-економічного розвитку сільської ради на 2018 рік. Належна увага приділятиметься кожній сфері господарювання, зокрема, питанням надання земель за межами населених пунктів, реконструкції мережі існуючих каналів – з метою боротьби з підтопленням. У будівництві завданнями є: капремонт вуличного освітлення по вул. Набережна, будівництво вуличного освітлення по вул. Жовтнева в Світязі, капремонт дороги по вул. Набережна та пров. Жовтневий, поточний ремонт автодороги по вул. Жовтнева. Планується розробити проекти вуличного освітлення по вул. 8 Березня, 40-річчя Перемоги, частини вул. Жовтнева, проекти детальних планів сіл Світязь, Підманове та Омеляне тощо. В програмі передбачили заходи з соціального захисту громадян (виплата допомог), з фізичного виховання і спорту, проведення свят, благоустрій території та інші.

Повертаючись до питання про надання у власність світязянам, які працювали в колгоспі і не отримали паїв, сільгоспземель за межами населених пунктів, Микола Васильович озвучив нову проблему. Нагадаю, людям на загальних підставах виділили земельні ділянки, ними профінансовано всі процедури, фірма-виконавець виготовила проекти землеустрою. На сьогодні, зі слів Миколи Васильовича, проекти пройшли екстериторіальну експертизу, проте головне управління Держгеокадастру відмовляється їх затверджувати. Натомість посилає людей … у Шацьку ОТГ, в управління екології та природних ресурсів ОДА (ділянки, мовляв, знаходяться у господарській зоні ШНПП), а те, в свою чергу – в державну службу України з питань геодезії, картографії і кадастру.

– Ми пройшли вже всі кола пекла і починаємо втрачати віру в чесну владу і справедливість – через такі от абсурдні листи-відписки. Змінюються керівники Держгеокадастру, зараз працює уже п’ятий, проте ніхто з тих, хто дерибанив землю, виділяв її на підставних осіб, хто зумисне і безпідставно затягував надання землі світязянам, не поніс за свої дії відповідальності, – зазначив сільський голова.

Василь Голядинець наголосив, що земельна проблема відпаде, коли Світязь ввійде в Шацьку ОТГ. Адже громади Волині, які раніше об’єдналися, вже почали отримувати в своє розпорядження землі за межами населених пунктів. Шацька ОТГ, для прикладу, отримає свої землі в жовтні місяці і розпоряджатиметься ними на свій розсуд. Щодо конкретної проблеми, озвученої на сесії, то Василь Володимирович пообіцяв особисто зайнятися її вирішенням і донести до голови ОДА Володимира Гунчика.

На сесії виступив Іван Коваль, який озвучив проблему, пов’язану з вивезенням відходів на Шацький полігон ТПВ. Він переповнений, максимум, що може вмістити, – це 1 тис. м3 сміття (щоб орієнтуватися – це об’єм відходів з ур. Гряда за літо). Найближчим часом можливий початок будівництва нового полігону. Що стосується Світязя, то комунальники не зможуть працювати з сільською радою так, як минулого року, оскільки підприємство має від самовивозу великі збитки. Світязяни повинні подумати про приєднання до Шацької ОТГ або ж передбачити кошти на вивезення відходів транспортом комунгоспу. Чи навіть почати будувати власний полігон. Якщо буде прийняте рішення про приєднання до Шацької ОТГ, проблема відпаде сама по собі, оскільки в Шацьку є багато техніки, в тому числі з Європи, напрацьований графік вивезення сміття, відходи забираються від людей чи в пакетах з логотипом підприємства, чи з контейнерів згідно з укладеними договорами. Спершу жителів селища було важко привчити до правильного поводження з відходами, проте зараз проблем немає.

Депутати сільської ради зацікавилися пропозицією комунальника і вже на сесії обговорили механізми вивезення сміття силами підприємства з Шацька.

Про адміністрування туристичного збору на території Світязької сільської ради інформувала Світлана Сулік, заступник начальника Ковельської ОДПІ – начальник Шацького відділення Ковельської ОДПІ. Зараз триває період декларування доходів громадян. На території Світязької сільської ради жителі заробляють тим, що в літній період здають в оренду житло відпочивальникам. Якщо вони отримують разові доходи – повинні здавати звичайну декларацію про доходи громадян, якщо ж постійні – орендодавець зобов’язаний зареєструвати підприємницьку діяльність. На жаль, сьогодні зі Світязя немає жодної декларації.

– Прошу депутатів сільської ради провести роботу з виборцями щодо декларування доходів. Списки здавачів житла, інформація про майно та ціни в нас є. Робота податкової – поінформувати громадян і зібрати декларації. Коли ж люди нас не почують, розпочнуться фактичні перевірки. Якщо людина займається підприємницькою діяльністю без реєстрації – штраф від 17 до 30 тис. грн. За кожну незареєстровану найману особу доведеться заплатити 104 тис. грн. – наголосила виступаюча.

Також депутати на сесії затвердили звіт ТзОВ «Фірма Промінь» ЛТД про експертну грошову оцінку земельної ділянки площею 6 677 м2, наміченої для продажу вказаній фірмі для будівництва та обслуговування бази відпочинку «Куточок рибалки» в с. Світязь. Та прийняли рішення про продаж цієї ділянки за майже 1,5 млн. грн.

Під час сесійного засідання до депутатів та голови звернулася жителька Світязя Ольга Лукашук з земельною проблемою. Раніше сільська рада надала їй земельну ділянку, а зараз з’ясувалося, що на цій площі діє старий державний акт громадянки Надії Цюпящук. Землевпорядник сільської ради Василь Носуліч запропонував віднайти іншу земельну ділянку і надати її громадянці. Сільський голова зобов’язав землевпорядника та голову земельної комісії найближчим часом врегулювати це питання.

Мирослава ЦЮП’ЯХ