Головна Політика Міський голова Володимира Ігор Пальонка зустрівся з журналістами місцевих ЗМІ

Міський голова Володимира Ігор Пальонка зустрівся з журналістами місцевих ЗМІ

855

6 вересня міський голова Ігор Пальонка провів традиційну щотижневу зустріч з журналістами місцевих ЗМІ у форматі брифінгу, під час якої відповів на актуальні питання щодо різних сфер життя громади.

– Як у громаді розпочався новий навчальний рік?

– Відремонтовані укриття дали можливість розпочати навчання у змішаному форматі, тож учора учні громади вперше з часу початку воєнного стану повернулись за шкільні парти. Діти скучили за своїми однокласниками, тож охоче пішли до школи. Протягом дня відпрацьовували навчальну евакуацію, а після обіду була оголошена уже справжня повітряна тривога, під час якої усі учні та персонал оперативно спустились до укриттів. Сподіваюся, що тривог буде якомога менше, а наші діти і надалі матимуть змогу здобувати високі знання та якісну освіту. Станом на 5 вересня до навчання приступили 4794 дитини, з яких 2827 – у змішаному форматі,  іще 167 дітей, більшість яких тимчасово перебувають закордоном, навчатимуться за сімейною формою. Щодо організації навчання у ліцеї імені Цинкаловського, то наразі 485 учнів цього навчального закладу поки що навчаються дистанційно. Учора домовився з головою обласної ради про якомога швидше погодження надання укриття в гуртожитку Центру професійної освіти. Маю надію, що сьогодні буде підписаний дозвіл на користування даним укриттям і учні середніх та старших класів колишньої гімназії зможуть очно відвідувати уроки у приміщенні міжшкільного комбінату.

– Читачі жаліються, що далеко не усі укриття, які внесено до переліку споруд цивільного захисту, є у відкритому доступі під час повітряної тривоги. Як із цим боротися?

– Закликаю мешканців, які виявляють такі факти, обов’язково про це повідомляти, аби ми вжили відповідні заходи. Справа в тому, що частина таких укриттів знаходиться у житлових багатоквартирних будинках, мешканці яких зачиняють підвали для сторонніх людей. Проте на моє переконання у теперішній час усі найпростіші укриття, якими можуть слугувати і підвали, мають бути відчиненими.

– Чи не плануєте дооблаштовувати загальні укриття так само як це було зроблено у школах?

– Є думки щодо облаштування укриттів у багатоповерхівках, тож зараз визначаємось з критеріями того, у яких саме будинках це потрібно зробити першочергово. Профільне управління працює у даному напрямку і надасть свої пропозиції до обговорення депутатським корпусом. Сьогодні, до слова, підписав розпорядження про скликання чергової сесії міської ради, яка відбудеться 30 вересня.

– Скільки у громаді наразі офіційно зареєстрованих тимчасово переміщених осіб?

– За останніми даними у громаді зареєстровано 3823 особи.

– Чи вистачає житла для ВПО, адже в гуртожитки навчальних закладів повернулись учні?

– Сьогодні нам ставлять мобілізаційне завдання щодо збільшення кількості місць для тимчасово переміщених осіб. На жаль, у зв’язку із початком навчання  не маємо великих житлових площ. Відтак звернулись до області за допомогою щодо відновлення гуртожитку агротехнічного коледжу, де можна розмістити велику кількість людей.

– Яка ситуація із облаштуванням реабілітаційного центру для військових і поки центр формується чи не організовуються групи психологічної підтримки військовослужбовців, які проходять лікування у нашому місті?

– Військовослужбовці наразі проходять лікування у нашому медичному закладі, де з ними ведуть роботи психологи з числа ВПО, які зголосились працювати у цьому напрямку. Щодо реабілітаційного центру, то він наразі на стадії проектування. Коли буде готовий хоча б ескіз проектного рішення, тоді обов’язково ознайомимо з ним громадськість.

– Учора ви провели черговий прийом громадян. З якими питаннями звертались люди?

– Учорашній прийом видався жвавим, адже звернулось більше двадцяти людей. Найбільше звернень надійшло щодо отримання матеріальної допомоги, здебільшого на лікування. Звертались заявники щодо земельних спорів із сусідами, щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО, щодо облаштування нових дорожніх знаків. До слова, нову схему дорожнього руху, яку торік було розроблено, уже погодила патрульна поліція, тож невдовзі будемо нею керуватися. Також на прийомі звертались громадяни щодо роботи маршрутного таксі №20, яке наразі не здійснює перевезення. Профільне управління отримало доручення надати пропозиції щодо забезпечення даної частини міста громадським транспортом.

– З 1 вересня муніципальна варта мала починати штрафувати водіїв за порушення правил паркування. Чи є вже якісь результати?

– Станом на сьогодні жодного протокола не складено. Наразі спрямовую муніципальну варту працювати поки що на попередження порушень, проводячи роз’яснювальну роботу як з водіями, так і порушниками правил благоустрою. У теперішній складний час не поспішаємо штрафувати мешканців громади. Проте це не стосується системних порушників, на яких не діють жодні попередження, зокрема тих, хто постійно паркується у заборонених місцях.

– На якому етапі зупинилось будівництво вітрових станцій та чи підтримуєте контакт з інвесторами?

– Зупинились на етапі, коли потенційні інвестори передали у комунальну власність громади 11 земельних ділянок, які вони викупили у власників. Також у Ласкові була встановлена тимчасова щогла для вимірювання потоків вітру. Далі працювали над схемою планування території, яка мала передбачати облаштування вітрових станцій на території громади. Цю схему не завершено через певні зміни у законодавстві і сьогодні усі роботи призупинено. Потенційно інвестори готові розглядати питання щодо продовження цього проєкту, але лише тоді, коли в Україні буде безпечно. Я підтримую з ними контакти і дуже сподіваюсь, що цю інвестицію у нашу громаду буде здійснено.

– Уже майже рік як стався обвал будинку, відомого як «аптека Бражнікова» на вулиці Ковельській. На якій стадії зараз ремонтні роботи?

– Власники запевняють, що до зими буде демонтовано тимчасову огорожу біля будинку, ремонт якого уже на завершальному етапі.