Головна Економіка Економія – через місцеві види палива

Економія – через місцеві види палива

3708

Україна продовжує працювати над диверсифікацією джерел постачання енергоносіїв. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час телевізійного проекту «Діалог з країною». З кожним роком в районі все гостріше постає питання  економії затрат на опалення закладів бюджетної  сфери: шкіл, садочків, закладів культури та охорони здоров’я. Тому використання сучасних технологій є невід’ємною частиною на шляху до економії енергоносіїв. Про стан енергозбереження в районі та диверсифікацію джерел постачання енергоносіїв (використання місцевих видів палива) йшлося на нараді у голови райдержадміністрації 21 серпня 2013 року.

На сьогодні у всіх дошкільних і шкільних закладах замінено котли на більш сучасні – Kalvis або Wichlacz KW-GSN. Головною особливістю цих котлів є не лише вищий коефіцієнт корисної дії, тобто економія в паливі, а й можливість використання альтернативних видів палива, таких як дрова, торфобрикет, торфокрихта та деревна щепа. З цією метою відділом освіти райдержадміністрації у 2012 році було закуплено деревоподрібнюючу машину DP 660 T (вартість 55,6 тис. грн.), яка призначена для подрібнення відходів деревообробки та деревозаготівлі  (обапіл, рейки, горбилі, верхівки та гіляки дерев) в тріску. Це  дозволяє раціонально використовувати відходи деревини та замінити вугілля на деревну щепу як альтернативний вид палива. Економія від цього в 2012 році відносно 2011 року по вугіллю становила в районі 97,2 тис. грн.

Слід зауважити, що економія в паливі неможлива без супутніх енергоощадних заходів. Протягом 2011 року в районі впроваджено 16 таких заходів на 11 об’єктах бюджетної сфери. Для реалізації районної Програми енергозбереження в 2011 році залучено кошти в сумі 649,4 тис. грн., за рахунок впровадження енергоощадних заходів отримано економічний ефект в сумі 129,9 тис. грн., економія паливо-енергетичних ресурсів складає 123,7 тонн умовного палива. Найбільш ефективними енергоощадними заходами стали заміна в школах котлів НІСТУ-5 на сучасні котли Kalvis, утеплення фасадів, заміна вікон на металопластикові склопакети.

В 2012 році впроваджено 11 енергоощадних заходів на 28 об’єктах бюджетної сфери. На виконання Програми енергозбереження у 2012 році залучені кошти в сумі 616,153 тис. грн. Отримано економічний ефект в сумі 181,2 тис. грн., економія паливо-енергетичних ресурсів складає 293,08 тонн умовного палива. Найбільш ефективним енергоощадним заходом була заміна вікон та дверей на металопластикові конструкції.

Саме диверсифікація джерел енергопостачання шляхом  використання місцевих видів палива дає нам можливість економити енергоносії та одночасно забезпечувати належний температурний режим в закладах бюджетної сфери.

Олександр ОЛАСЮК, спеціаліст відділу
містобудування та архітектури райдержадміністрації.