Головна Економіка Фізкультура і спорт – це рух, а рух – це життя

Фізкультура і спорт – це рух, а рух – це життя

5789

Здоровий спосіб життя, фізична культура та спорт – це та основна складова, котра допомагає людині завжди почувати себе бадьорою та повною сил. За останні роки на стан здоров’я українців звернули увагу і на державному рівні, запроваджуючи різноманітні програми з попередження та профілактики захворювань. Але, як кажуть, найкраща профілактика – це здоровий спосіб життя, дружба зі спортом та фізкультурою. Недарма традиційно у другу суботу вересня  в Україні відзначається День фізичної культури і спорту, аби популяризувати та залучати до занять фізичною культурою все більшої кількісті людей. Реалізацію державної політики у сфері фізичної культури і спорту в районі забезпечує відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Шацької РДА, який очолює Сергій Стаднік. За його словами, основними завданнями відділу є виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на розвиток фізичної культури та спорту, сприяння розвитку видів спорту, визнаних в Україні, сприяння молодіжним і дитячим громадським організаціям, федераціям з видів спорту та іншим громадським організаціям у проведенні ними роботи з питань сім’ї, дітей і молоді, фізичної культури та спорту, організація і проведення фізкультурно-спортивних заходів серед широких верств населення, залучення їх до занять фізичною культурою та спортом, забезпечення пропаганди здорового способу життя.

– В нашому районі здійснюється реалізація цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки (рішення районної ради від 21 грудня 2011 року), на що використано в цьому році 53 тис. 855 грн. (минулого – 71,4 тис. грн.), – розповідає про роботу відділу Сергій Вікторович. – Фізкультурно-спортивна робота у навчально-виховній сфері проводиться у 19 закладах, в яких працюють 35 штатних працівників, в тому числі 3 жінки, 22 – вчителі загальноосвітніх шкіл, 3 – викладачі лісового коледжу, 5 – тренери ДЮСШ. В районі функціонує одна дитячо-юнацька спортивна школа, де займається 151 дитина. Всього заняттями у спортивних секціях при ДЮСШ охоплено 7,5% школярів від загальної кількості учнів району.

– Які спортивні заходи було проведено відділом протягом року?

– У 2013 році спільно з відділом освіти проведено ХІ Спортивні ігри школярів району з таких видів спорту, як волейбол, баскетбол, футбол, легкоатлетичний крос, легка атлетика, настільний теніс, спартакіада серед молоді допризовного віку. Відділом щорічно проводиться районний фестиваль з фізичної культури і спорту, районна спартакіада «Здоров’я» серед державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, районна спартакіада серед ветеранів «Спортивне довголіття – «Спорт для всіх – радість життя», заходи до Всесвітнього дня здоров’я, Дня олімпійського бігу, Меморіал з веслування на байдарках і каное пам’яті чемпіонки України Галини Зуб, «Козацькі ігри» до Дня Незалежності України, Олімпійський тиждень, заходи до Дня фізичної культури і спорту.

Організовано участь у спортивних змаганнях з футболу в рамках Європейських Днів добросусідства з Республікою Польща. ФК «Світязь» брав участь у першості Волині з футболу і бере участь у чемпіонаті Волині 2013-2014 років.

Всього відділом у справах сім’ї, молоді та спорту проведено 14 районних змагань. Спортсмени району взяли участь у 22 обласних змаганнях, в тому числі 10 іграх чемпіонату Волині з футболу.

Збірні команди району та окремі спортсмени протягом року брали участь в 6 змаганнях в рамках ХІ Спортивних ігор школярів Волині (відділом освіти проведено 10 районних змагань), першості і кубку області з дзюдо, чемпіонаті області з веслування, Відкритій першості Брестської області з міні-футболу, турнірах з дзюдо у м. Одеса, м. Львів, АР Крим та інших.

Відзначу також, що все-таки осередком дитячого спорту в нашому районі є ДЮСШ, вихованці якої активно беруть участь у змаганнях різних рівнів, до того ж, успішно, бо щоразу поповнюють свою скарбничку чималою кількістю нагород.

– Кого б Ви хотіли відзначити як кращих організаторів та учасників змагань?

– Незважаючи на те, що наш район невеликий, кращим досвідом організації та проведення спортивно-масової роботи можуть поділитися команди Шацької селищної ради, Піщанської та Грабівської сільських рад, Шацької ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель фізкультури Юрій Юхимук), Світязької ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель фізкультури Микола Морозюк), Пульмівської ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель фізкультури Віктор Пасаман), Підмановської ЗОШ І-ІІ ст. (вчитель фізкультури Анатолій Герасимук). Серед кращих учнів-спортсменів – Оксана Кот (Світязька ЗОШ І-ІІІ ст.), Андрій Прасюк (Шацька ЗОШ І-ІІІ ст.), Вікторія Герасимук (Підмановська ЗОШ І-ІІ ст.).

– Знаємо, що спорт – це здоров’я, а на ньому економити не можна. Та чи достатнім є фінансування спортивних заходів, які проводить відділ?

– Звичайно, що хотілося б кращого фінансування заходів, та й підготовка команд і спортсменів до змагань вимагає відповідної матеріально-технічної бази. Відповідно до положення про рейтинг з олімпійських видів спорту у Волинській області  (наказу управління у справах сім’ї, молоді та спорт у ОДА від 18 грудня 2012 року) буде визначатись рейтинг з олімпійських видів спорту серед районів та ДЮСШ. Тому всі спортивні організації повинні бути зацікавлені у підвищенні рейтингу нашого району. Розвиток лише трьох видів спорту у ДЮСШ не дає можливості конкурувати нашому району на обласних змаганнях. Є необхідність відкрити у спортшколі відділення з легкої атлетики або ігрових видів спорту, що не потребує великих капіталовкладень. У школах району потрібно запровадити спеціалізацію з певних видів спорту, що також дало б свій позитивний результат. Немає працівника районної ради ФСТ «Колос», а це не дає можливості розвивати спортивно-масову роботу серед населення. Шацькою селищною радою не було підтримано клопотання нашого відділу про створення Центру «Спорт для всіх». У сільських радах, крім Світязької та Шацької селищної, не передбачені кошти на спортивно-масову роботу, відсутні посади спорт інструкторів. Та й загалом матеріально-технічна спортивна база району потребує значних фінансових вкладень в оновлення закладів, забезпечення їх необхідним інвентарем, облаштування стадіону. Загальне покращення ситуації у спорті як дорослому, так і дитячо-юнацькому бачу в тому, що програми, прийняті на різних рівнях, були належно профінансовані.

Стосовно нашого району, то в ДЮСШ у 2013 році на спортивні змагання витрачено 4 тис. 255 грн., за спонсорські кошти придбано 30 матів татамі вартістю 27 тис. 500 грн. та 2 спортивні човни вартістю 8 тис. грн. Відділом освіти придбано для загальноосвітніх шкіл району м’ячі та шведську стінку на суму 6 тис.1 70 грн.  та за спонсорські кошти м’ячі на суму 7 тис. 597 грн. Витрачено на участь в обласних змаганнях 4 тис. грн.

А на завершення хочу привітати усіх зі святом і побажати, найперше, міцного здоров’я, ніколи не забувати про те, що здоров’я людини залежить від того, який спосіб життя вона веде. Фізкультура та спорт є запорукою здоров’я і дорослих, і, що найголовніше, наших дітей. 

Віта ШЕПЕЛЯ.