Головна Наради, сесії Задля комфортного і безпечного відпочинку на Світязі

Задля комфортного і безпечного відпочинку на Світязі

12303

11 травня з ініціативи Івана Коваля, начальника КП «Будинкоуправління», відбулася нарада з комендантами баз відпочинку урочища Гряда. Незабаром стартує відпочинковий сезон, тож аби обговорити всі проблемні моменти, зробити відпочинок людей, які приїдуть влітку на Гряду, максимально комфортним і безпечним, в приміщенні Шацької селищної ради зібралися керівники баз, селищна та районна влада, представники відповідних служб.

Іван Коваль поінформував присутніх про основні напрямки роботи комунального підприємства, ознайомив із ресурсами, які будуть спрямовані на організацію якісного відпочинку:
– Наше підприємство має нового сміттєвоза, тому жодних проблем із щоденним вивезенням відходів з урочища не буде. На території діятимуть три рятувальні пости, які охоронятимуть життя людей на воді. Працюватиме медичний пункт, який безкоштовно надаватиме першу медичну допомогу. Охорону громадського порядку забезпечуватимуть поліціянти з Шацького відділення поліції та з області.

Також керівник нагадав комендантам баз їхні обов’язки. Пожежна безпека, справне вуличне освітлення, яке освітлюватиме дорогу; порядок на дорозі і на пляжі, заміна старих гойдалок, грибків на нові тощо – це те, над чим потрібно працювати вже. Дозвіл на відкриття бази традиційно буде давати комісія Шацької РДА. З проблем, які, на щастя, не стосуються урочища Гряда, Іван Коваль назвав організацію відпочинку в урочищі Ляпове (озеро Пісочне). Там функціонують так звані дачі, у яких ціле літо відпочивають люди. Власники не хочуть укладати договори на вивезення сміття з комунальним підприємством, відмовляються платити за нього, натомість утворюють стихійні сміттєзвалища у людних місцях.
– Це урочище створює великі проблеми Шацькій селищній раді і всьому району. Тому якщо горе-власники баз будуть і цього року чинити спротив і відмовлятися від цивілізованого вивезення сміття, ми застосуємо до них більш жорсткі методи впливу, – зазначив Іван Федорович.

Підтримав головного комунальника району присутній на нараді Василь Голядинець, голова Шацької РДА, зазначивши, що на території урочища Ляпове повинні панувати порядок і чистота. «І так цього року буде – чого б це нам не вартувало», – впевнено наголосив керівник. Василь Володимирович назвав деякі моменти, які зіграють головну роль під час прийому баз відпочинку: пожежна безпека і якісна питна вода.
Очільник району представив присутнього на нараді Валерія Криворога, радника голови Волинської ОДА з будівництва. Валерій Леонідович у короткому виступі відзначив:
– Доріг у вас немає, більшість баз відпочинку на Гряді – це чистий «совок». Хоча природа дуже гарна. В Волинській облдержадміністрації докладають максимум зусиль, щоб цей неповторний куточок перетворити на першокласний курорт з сучасною інфраструктурою і новими дорогами.

Леся Ткачук, завідувачка Любомльського міжрайонного відділу державної установи «Волинський обласний лабораторний центр», поінформувала про епідемічну ситуацію в країні, наголосивши, що на Волині інфекційними хворобами вражені понад 57 тисяч людей.
Відпочинок на Гряді повинен гарантувати громадянам захист від епідемій, від небезпек, які може нести озерна вода, питна вода, пляж. Фахівці центру будуть виїжджати на Гряду і брати проби води для аналізу. Всі працівники баз відпочинку повинні пройти медичний огляд. Ще однією великою проблемою сезону відпочинку на таких територіях є кліщі – переносники важких хвороб. Тому на всіх базах відпочинку потрібно провести акарицидні заходи зі знищення кліщів – такі роботи, зі слів завідувачки, виконує фірма з Луцька.

На важливості дотримання правил протипожежної безпеки наголосив комендантам Андрій Цвид, головний інспектор Шацького районного сектору управління ДСНС. Бази відпочинку на Гряді – це на 60-70% стара забудова, дерев’яні пофарбовані будиночки, в яких ризик виникнення пожеж дуже високий. Важливо, щоб мережа не була перевантажена надмірною кількістю електроприладів, щоб сторожі чи інші відповідальні особи постійно оглядали приміщення баз і в випадку виникнення пожежі вчасно оповіщували рятувальників. Також коменданти повинні перевірити електрогосподарство баз, провести техобслуговування вогнегасників, під час літнього сезону – контролювати паркування транспорту, щоб до будиночків змогла доїхати пожежна машина. Віталій Яльницький, заступник Шацького селищного голови з питань діяльності виконавчого органу, поінформував комендантів баз про стан реалізації проекту реконструкції центральної вулиці Гряди, яке затягнулося в часі. На сьогодні проект повністю готовий, власники баз долучилися до його співфінансування. Утім, кошти для його реалізації виявилися надто великими, тому селищна рада спробувала залучити до цієї справи гроші Євросоюзу. Написали відповідний проект, перший відбір він пройшов, а наступний етап – ні.

– Ми врахували всі свої помилки, зробили висновки і працюємо далі. Будемо просити лобіювання голови Волинської ОДА в цьому питанні і завершувати розпочате, – зазначив Віталій Васильович.
Заступник голови розповів присутнім, на якому етапі питання створення комунального пляжу біля Гряди. Питання актуальне, оскільки таким чином розвантажаться пляжі урочища, а відпочивальники, які їдуть на вихідні до озера цілими автобусами, будуть себе там комфортно почувати. Відповідний проект був розроблений і поданий на конкурс у рамках Євросоюзу, проте, на жаль, також був відхилений. На даний час цим проектом зацікавилися в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, яке й робить усе можливе, щоб на Світязі якнайшвидше був облаштований комунальний пляж.

Виступив на нараді Віталій Мархальчук, директор приватної охоронної фірми з Шацька, і розповів про послуги, які вона надає: охорона об’єктів з підключенням їх до центрального пункту спостереження; монтаж, встановлення, обслуговування засобів відеоспостереження, пожежної та охоронної сигналізації; фізична охорона об’єктів тощо.
Підбили підсумки наради Людмила Цевух, в.о. Шацького селищного голови, та Сергій Карпук, голова Шацької районної ради.
– Ми бачимо велике зацікавлення в розвитку нашої території, зокрема рекреаційної сфери, з боку обласного керівництва, тому надіємося на підтримку. Великою проблемою є на сьогодні наші дороги; ремонти, які робляться не на совість, як от по вулиці Шковороди в Шацьку. В селищі ми плануємо встановлення в центрі світлофора, системи відеонагляду (7 відеокамер), в червні місяці завершимо реконструкцію селищного скверу, – зазначила Людмила Степанівна.

Голова Шацької районної ради відзначив, що селищна і районна влада зацікавлена в тому, аби сезон відпочинку пройшов на належному рівні: щоб люди залишилися задоволені і до казни були сплачені всі податки. В напрямку розвитку рекреації починає активно працювати Шацький національний природний парк, функціонуватимуть екологічні пости, важливо також, щоб бізнес на території району став легальним.

Мирослава ЦЮП’ЯХ