Головна Освіта На семінарі-практикумі говорили про майбутнє освіти Володимира

На семінарі-практикумі говорили про майбутнє освіти Володимира

1887

31 січня на базі ліцею ім. О. Цинкаловського відбувся семінар-практикум для керівників закладів загальної середньої освіти з теми «Проєкція освітнього маркетингу на реформування освіти громади». Його провели консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Мирослава Стольницька спільно з відділом освіти управління з гуманітарних питань.

Роботу розпочали з виступу кандидата економічних наук, доцента кафедри маркетингу ВНУ ім. Лесі Українки Алли Лялюк, яка активізувала важливість розуміння поняття «освітній маркетинг» і його системних впливів на побудову успішного закладу, представила основи маркетингової діяльності закладу освіти.

Олег Фасоля – кандидат педагогічних наук, експерт шведсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації України» – продемонстрував моделі реформування старшої школи у можливій віддаленій і близькій перспективі, акцентував на перевагах і програшах у різних варіантах її реалізації. Проведене науковцем-практиком анонімне експрес-опитування серед
присутніх дозволило зробити узагальнення про те, що менеджери громади відносно готові до прийняття рішень. Важливою передумовою успіху є роз’яснювальна робота серед замовників освітніх послуг: старшокласників та їхніх батьків.

Випускниця ліцею №2, співробітниця кафедри педагогіки й психології Нью-Йоркського університету з досвідом навчання і досліджень у семи країнах світу, Ірина Надюкова заінтригувала презентацією з відеоекскурсією по американській школі для старшокласників, яка функціонує окремо і має стимулювальну до навчання і вдосконалення атмосферу спілкування. Спікерка в лаконічній формі представила систему роботи відповідного закладу у штаті, в якому навчалася.

Олександр Романюк, директор ліцею ім. О. Цинкаловського, розповів про передумови, можливості та перспективи створення академічного ліцею у Володимирі, продемонстрував проєктну документацію майбутнього укриття. На яскравому відео присутні побачили квітучий простір і філософський сад для усамітнення і роздумів сьогоднішніх і майбутніх старшокласників. Заступниця директора ліцею Олена Процюк проаналізувала досвід створення профільних напрямків у закладі, їх результативність. Розповіла як ефективна побудова учнівського самоврядування дозволяє розвивати ініціативу старшокласників, підсилює їх творчий потенціал для участі у різноманітних проєктах.

Директор міжшкільного ресурсного центру Володимирської міської ради Володимир Данилюк представив можливості вибору додаткових програм для розвитку старшокласників і отримання замовниками послуг необхідних корисних навичок для життя у соціумі. Промовець продемонстрував активну роботу колективу на виконання державного замовлення стосовно осучаснення викладання предмета «Захист України» і його практичного спрямування.

Наталія Митошоп, начальниця відділу освіти, підсумовуючи роботу, окреслила позицію і бачення міської влади на можливості побудови успішного освітнього простору у громаді. Наголосила на тому, що важливою умовою успіху є взаєморозуміння, взаємопідтримка, взаємодія на шляху впровадження освітньої реформи.

Завідувачка кафедри менеджменту, доктор економічних наук Наталія Хомюк подякувала за запрошення та участь у роботі семінару науковців ВНУ, за дотичність університету до реалізації задумів освіти громади.

Учасники заходу щиро дякували організаторам, гостям і адміністрації ліцею ім. О. Цинкаловського за гостинність.